[VIDEO] NBA: Dario Šarić niže izvrsne učinke i s “maskom”, Babo solidan u pobjedi

Šarić i s "maskom" niže izvrsne učinke; nba.com/sixers

Izmoreni dugim putovanjem, Philadelphia 76ersi nisu uspjeli upisati pobjedu na gostovanju u New Orleansu. Uz to, netom prije početka utakmice odlučeno je da Joel Embiid zbog bolova u leđima ipak neće nastupiti, pa su Pelicansi predvođeni “velikim” dvojcem (Cousins, Davis) iskoristili prednost u reketu i upisali 131:124 pobjedu.

Dario Šarić odigrao je još jednu izvrsnu utakmicu upisavši sedmi ovosezonski double-double učinak. Nakon što je u preksinoćnjem porazu od Cavsa bio blizu triple-doubla, Pelicansima je ubacio 13 poena uz 10 ulovljeni skokova i četiri asistencije.

Opet kao starter, Šiši je odigrao 28 minuta, a posebne pohvale stigle su od, Amira Johnsona, suigrača koji mu je zapravo konkurent za poziciju. “Dario je imao izvrsna dodavanja na obrambenim izmjenama, kada su ga duplirali”, rekao je Johnson. “Tako sam ja lako pronalazio otvorene šuteve, a još me k tome šut i služio.”

“Njih dvoje odigralo je utakmicu u izvrsnom duhu i u izvrsnoj energiji. Smatram da je to rotiranje bio jedan od najznačajnijih elemenata na parketu,” nadovezao se trener Brett Brown.

Sinoć je nastupio i Bojan Bogdanović. Njegovi Indiana Pacersi upisali su i četvrtu pobjedu zaredom ponajviše zahvaljujući Victoru Oladipu koji je rekordom karijere (47 poena) bio jedan od najzaslužnijih za 126:116 pobjedu nad Denver Nuggetsima. Babo je jučer imao manjih problema sa šutem ali je i tako za 35 minuta ubacio sedam poena, ulovio tri skoka i dvaput asistirao.