[VIDEO] NBA: Dobre partije naših igrača

Odlična predstava Bogdanovića, Hezonja ponovno solidan

Sinoć je odigrano 6 susreta NBA-a.

U drugom susretu u tjedan dana, Houston Rocketsa(5-7) i Indiana Pacersa(8-6), momčad Houstona je došla do druge pobjede. Rezultat je iznosio 115:103. Dvojac PaulHarden je bio nemilosrdan večeras. Nakon povratka od ozljede, James Harden nije pružao partije na prošlogodišnjoj razini. Sinoć je pokazao djelić onoga što mu je donijelo prošle godine zasluženu nagradu MVP-a. Protiv Indiane je proveo 37 minuta na terenu, skupio 40 poena, podijelio 9 asista, te uhvatio 7 skokova. All-araound predstava aktualnog MVP-a. Cris Paul je završio susret sa 26p 5sk 5as. Kod indiane naš Bojan Bogdanović je skupio 20 poena, te skupio 6 skokova i isto toliko asistencija. Uz standardno najboljeg igrača Pacersa, Victora Oladipa(22 p 10sk 7as) je bio najkorisniji kod Indiane.

New York Knicks su doživjeli novi poraz, te su na omjeru 4-10. Ovoga puta je bio bolji Orlando Magic(6-7). Mario Hezonja je protiv bivšeg kluba dobio 26 minuta igre, te ponovno bio konkretan sa 12 poena 5 skokova, na ipak malo lošijem šutu od 33%.  Utakmica je završila rezultatom 89:115 za goste iz Orlanda. Kod domaćih Knicksa je najbolji bio Enes Kanter sa 16p i 15sk, dok je Orlando predvodio crnogorski centar Nikola Vučević(21p 14sk). protiv bivšeg kluba

U utakmici Portland Trail Blazersa(10-3) i Boston Celticsa(7-6), briljirao je Jusuf Nurkić. Bivši igrač Zadra i Cedevite je postigao 18 poena i skupio 17 skokova, te na poluvremenu razvalio koš. Uz njega najbolji u redovima Blazersa je bio Damian Lillard sa 19p 12as. Kod gostiju iz Bostona, prednjačio je Jayson Tatum sa 27p i 8sk, dok je Irving zabio 21 poen i podijelio 6 asistencija. Utakmica je završila rezultatom 100:94 za domaće Trail Blazerse.

Najneizvjesniji susret smo svakako gledali u Los Angelesu, gdje su domaći Lakersi(7-6) došli do pobjede u zadnjim sekundama utakmice protiv Atlanta Hawksa(3-10). Košem vječito mladog Vincea Cartera, 1:19min do kraja, Atlanta je povela 105:106. U zadnjem napadu Lakersa, LeBron James je fauliran i ide na liniju slobodnih bacanja. James promašuje oba, te uz mladog Kuzmu, lopta ponovno dolazi do LeBrona koji zakucava za vodstvo 107:106. U posljednjem napadu na utakmici, loptu u ruke dobija rookie Trae Young. Vrlo lako se rješava svojeg čuvara te ide na polaganje, ali nedavno potpisani centar Lakersa, Tyson Chandler, isporučuje pobjedničku blokadu na mladom Youngu i Lakersi bilježe 7 pobjedu koja ih prvi puta ove sezone diže iznad .500 pobjeda. U redovima Lakersa, dvojac iz posljednjeg napada, James i Kuzma, su bili najkonkretniji. LB James sa 26p 7sk i 4as, Kuzma sa 18p 8sk. Kod Atlante, rookie Trae Young je zabio 20p i podijelio 12 asistencija, Taurean Prince je skupio 23p i 7sk.