[VIDEO] NBA: Dragan Bender postavio rekord karijere, Hezonja “posramio” McGeeja

Hezonja kroz noge McGeeya; screenshot youtube.com

Sinoć su na NBA parketima nastupile ekipe petorice Hrvata, s time da su Zubac i Žižić odgledali pobjede svojih ekipa s klupe za pričuve, dok su Dragan Bender (15 poena), Dario Šarić (2 poena) i Mario Hezonja (2 poena) sudjelovali u porazima svojih ekipa.

Rekord karijere Dragana Bendera

Najefikasniji naš igrač bio je Dragan Bender. U 100:93 porazu Phoenix Sunsa od Los Angeles Lakersa ubacio je 15 poena čime je postavio rekord karijere, a ujedno ulovio i pet skokova.

“Odradio je izvrstan posao u ovoj utakmici, posebice nakon što je napravio dva brza prekršaja pa je morao izaći u prvom poluvremenu,” izjavio je trener Jay Triano. “Konstantno napreduje, izvrstan je u obrani i iako još uvijek ulazi s klupe nameće se kao naša treća šuterska opcija.”

Za Sunse su Booker (36), Warren (23) i Bender (15) kombinirano ubacili 74 poena što Sunsima na kraju ipak nije bilo dovoljno za pobjedu. Bender je pokazao izvrstan šuterski potencijal, a Booker nije štedio na riječima. “On je tip igrača koji može raditi od svega pomalo što je posebno dobro ako se uzme u obzir njegova visina. Može asistirati, loviti skokove, a na polju šutiranja se posebno vidi veliki napredak. Njegov potencijal je nemjerljiv!”

U redovima Lakersa za koje nije nastupio naš Ivica Zubac, najefikasniji je bio Jordan Clarkson s 25 poena.

Hezonja “posramio” McGeeja

Orlando Magic upisao je i drugi poraz zaredom, a ovaj put bolji su bili branitelji naslova Golden State Warriorsi (110:100). Crnogorac Nikola Vučević predvodio je Orlando s 20 poena, dok su Durant (21 poen) i Green (20 poena) bili najbolji u redovima Ratnika.

Mario Hezonja opet je dobio mizernu minutažu (pet minuta), ali mu je i to bilo dovoljno da pokaže malo svoje čarolije. Naime, dvije minute do kraja utakmice koja je već rezultatski bila manje-više odlučena, Hezonja je u maniri najvećih playeva prekrasnim dodavanjem kroz noge JaVale McGeeja pronaša Biyomba koji je asistenciju okrunio sky-hookom.

Inače je SuperMario ubacio dva poena te imao dva prekrasna dodavanja.

Najslabiji šuterski učinak Šarića

Philadelphia 76ersi u neizvjesnoj utakmici u Los Angelesu protiv Clippersa na kraju su došli do 109:105 pobjede. Embiid (32 poena) i Covington (31 poen) bili su najbolji Sixersi dok su Williams (32 poena) i Griffin (29 poena) bili najefikasniji u redovima domaćina.

Dario Šarić odigrao je šuterski najslabiju utakmicu, a za 34 minute ubacio je tek dva poena, ulovio tri skoka, imao dvije krađe te upisao dvije asistencije od kojih je zadnja bila u posljednjim i ključnim trenucima utakmice.

Cleveland Cavaliersi nadoknadili su -26 i upisali 104:101 pobjedu na gostovanju u New Yorku kod Knicksa. Izuzetno zanimljivu utakmicu obilježio je King James s 23 poena, devet skokova i 12 asistencija, dok je Hardaway Jr. ubacio 28 za domaćine. Ante Žižić i ovu je utakmicu odgledao s klupe za pričuve.