[Video] NBA: Golden State razmontirao najizglednije izazivače

Bojan Bogdanović je zabio najviše za svoju ekipu. Ivica Zubac iako odličan, ne dobija minute

Zanimljiva večer u NBA je za nama, a od naših igrača četvorica su zaigrala za svoje ekipe i treba istaknuti Bogdanovića koji je najzaslužniji za pobjedu svoje ekipe, kao i prvi susret Šarića protiv svoje bivše ekipe. Utakmica večeri se odigrala u Coloradu, gdje su domaći Denver Nuggetsi dočekali prvake Golden State.

U laganoj domaćoj pobjedi protiv Phoenix Sunsa, Bojan Bogdanović je predvodio svoju ekipu Pacersa do 131:97 pobjede sa 20 poena, 5 skokova i 3 asistencije. Utakmicu je otvorio sa 10 uzastopnih poena za svoju ekipu! Čak sedam igrača Indiane je zabilježilo dvocifreni učinak. Dragan Bender je dobio priliku, 5 minuta da pokaže što može i zna, no u tih pet minuta ubilježio je samo jedan pokušaj za tricu i to neuspješan.

Minnesota Timberwolvesi našeg Daria Šarića gostovali su u Philladelphiji protiv 76ersa i doživjeli težak 149:107 poraz. Dario je bio solidan protiv bivšeg kluba i u nešto manje od 23 minute je upisao 11 poena, 5 skokova i 2 asistencije dok je iz igre gađao 5/9! Utakmicu je odlično otvorio Ben Simmons kojemu je jedna asistencija nedostajala do triple-doublea (20/11/9), a nastavio je Embiid koji je utakmicu završio sa 31 oenom i 13 skokova.  76ersi su u prvom poluvremenu ubacili čak 83 poena, što je drugi učinak sezone! Kod indisponirane Minnesote najviše je ubacio Derrick Rose s klupe 15.

Los Angeles Lakersi su došli do pobjede, na domaćem parketu, protiv Chicago Bullsa rezultatom 107:100. Do pobjede ih je predvodio sjajni Lonzo Ball koji je ubacio 19 poena, skupio 8 skokova i podijelio 6 asistencija. Ivica Zubac je za 8 minuta ubacio 7 poena, uhvatio 3 skoka i ubilježio asistenciju. S obzirom da su na njegovoj poziciji Chandler i McGee dobili više minuta, Zubac je bio najkonkretniji u toj rotaciji. Za Chicago su najkonkretniji bili Parker sa 18 poena i Markkanen s 17.

Utakmica večeri se odigrala u državi Colorado, gdje su domaći Nuggetsi dočekali aktualne prvake Golden State i podbacili rezultatom 111:142. Warriorsi su došli igrati, te u prvoj četvrtini ubacili čak 10 trica, što im rekord franšize. Trojac Durant-Curry-Thompson je kombinirano ubacio 89 poena sa učinkovitošću od 65%! Nestvarne brojke i Nuggetsi koliko god su željeli, protiv ovakve momčadi i predstave nisu imali šanse. Malik Beasley je predvodio Nuggetse sa 22 poena.