[VIDEO] NBA: Harden nastavio niz, odlična partija Zubca, novi triple-double Dončića

James Harden 23. utakmicu zaredom sa 30 i više poena, Zubac sjajan u pobijedi Lakersa nad Benderovim Sunsima

Devet utakmica odigrano je sinoć u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta. Pregled započinjemo susretom Milwaukee Buckasa i Oklahome City Thundera. Slavila je Oklahoma rezultatom 118:112 . Najbolji u pobjedničkoj momčadi bio je Paul George sa 36 poena i 13 skokova, od toga 21 u prvom poluvremenu i nekoliko ključnih poena pri samom kraju utakmice. Rusell Westbrook ubilježio je novi triple-double učinak od 13 poena i skokova te 11 asistencija.

James Harden produžio je svoj niz na 23 utakmice sa 3o ili više poena zaredom. Njegovi Houston Rocketsi svladali su Orlando Magic 103:98. Harden je ubacio 40 poena uz 11 skokova i 6 asistencija. Treba napomenuti da se za Houston vratio Chris Paul nakon 17 utakmica izostajanja. U redovima poraženih Aaron Gordon  ubacio je 23 koša.

Luka Dončić  ubilježio je novi triple-double učinak od 35 poena, 12 skokova, 10 asistencija u porazu na domaćem terenu protiv Toronto Raptorsa. Raptorsi su svladali Dallas Maverickse rezultatom 120 :123. Do pobjede vodio ih je Kawhi Leonard sa 33 poena i 10 skokova.

Minnesota Daria Šarića poražena je od Utah Jazza 111:125. Andrew Wiggins zabio je 35 koševa, dok je Šarić za pola sata igre zabilježio 3 poena uz 11 skokova. Čak sedam igrača Jazza  upisalo je dvoznamenkasti broj poena. Donovan Mitchell završio je susret sa 29 poena, 4 skoka i 5 asistencija.

LA Lakersi na svom su parketu pobjedili Phoenix Sunse 116: 102. Još jednu odličnu partiju odigrao je Ivica Zubac završivši susret sa 24 poena, 16 skokova i 4 blokade za 35 minuta. Na drugoj strani Dragan Bender  odigrao je 12 minuta uz učinak od 5 poena i 4 skoka. Uz Zubca pobjedi Lakersa pridonijeli su Brandom Ingram sa 22 i Kentavious Caldwell-Pope sa 24 poena. U redovima Phoenixa Devin Booker ubacio je 21 poen.