[VIDEO] NBA: Hezonja i dalje u početnoj petorci

Slabije partije u posljednje vrijeme ne utječu na povjerenje njegovog trenera

8 susreta je sinoć odigrano u američkoj profesionalnoj košarkaškoj ligi.

New York Knicksi(7-14) pobjedili su rezultatom 103:98 Memphis Grizzlies(12-7). Mario Hezonja je imao četiri poena i isto toliko skokova u 21 minuti igre. Dojam je da Mario ne dobiva toliko lopti koliko bi želio, te postoji još mnogo prostora za napredak u njegovoj igri. Fantastični Marc Gasol je Memphis držao u igri, pogotovo prvo poluvrijeme. No u drugom poluvremenu Knicksi se bude, te na krilima Harawaya i Kantera uspjevaju preokrenuti rezultat. U posljednjim trenucima Trey Burke krade jednu loptu i asistira Mudiayu za jedno od najboljih zakucavanja ove sezone. Spomenuti Gasol završio je susret sa 27 poena, dok su Haraway i Kanter za New York ubacili 22, odnosno 21.

Los Angeles Lakersi(11-8) ugostili su u Staplesu, Orlando Magic(10-10) i izgubili rezultatom 104:108. Ivica Zubac nije nastupio. LeBron James je od početka preuzeo inicijativu. Radi0 je sve za svoju momčad, a šut ga je pristojno služio. Međutim kod Magica je raspoložen bio Nikola Vučević i Lakersi nisu imali pravo rješenje za visokog Orlanda. U drugom poluvremenu uz pomoć suigrača, Vučević odnosi pobjedu iz Los Angelesa. Završio je susret sa 31 poenom i 15 skokova. Kod Lakersa James se zaustavio na 24, Kuzma je dodao 21, dok je Ingram zabio 17.

Detroit Pistonsi(10-7 ugostili su Phoenix Sunse(4-15) za koje nije nastupio Dragan Bender. Domaća momčad je na krilima Blake griffina odnijela pobjedu rezultatom 118:107. Upisao je 11 asistencija čime je izjednačio career high, te dodao 16 poena. Veliki Andre Drummond je upisao 19 poena i dodao 16 skokova. Kod Phoenixa najbolji Devin Booker sa 37 poena, dok je rookie Ayton skupio 25 poena i upisao 13 skokova.