[VIDEO] NBA: HEZONJA IZVRSNO ISKORISTIO MINUTAŽU, BOGDANOVIĆ DOBAR U PORAZU

Bogdanovićevi Netsi upisali i 13. poraz zaredom

Mike Conley prekinuo je sve nade Netsa u ‘comeback’ zabivši 11 poena u posljednje 4 minute utakmice (ukupno 32). Priključio mu se Marc Gasol s 19 poena, 9 skokova i 8 dodavanja čime su Memphis Grizzlies pobijedili bespomoćne Brooklyn Netse 112:103. “Preuzeli su odgovornost, a to volim. Ili Conley ili Gasol, ili oboje u isto vrijeme,” rekao je trener Memphisa, David Fizdale. “Imaju u potpunosti zeleno svjetlo pri preuzimanju odgovornosti oko kontroliranja utakmice.”

Kod Netsa, najbolji su bili Brook Lopez i Spencer Dinwiddie s po 17 poena. To je Brooklynu bio 5. poraz zaredom u susretima s Grizzliesima, 13. zaredom u sezoni i 15. zaredom na domaćem terenu, što je ujedno i novi negativni rekord u Brooklynovoj povijesti.

Grizzliesi su završili prvu četvrtinu serijom 10:0, kroz sljedeće dvije četvrtine došli na +16, ali su se Netsi vratili na samo -6 zakucavanjem Hollis-Jeffersona, 4 minute prije kraja utakmice. Zatim je uslijedio ‘Conley-show’, čime je utakmica i okončana. “Bila je to izvrsna pobjeda, znajući da će biti teško igrati pošto dolaziš u goste ekipi koja ima tako dugi niz poraza, a ujedno i neka vrsta zamke jer se bliži All-Star pauza,” rekao je Conley.

“Oni su izvrsna ekipa,” izjavio je trener Netsa, Kenny Atkinson. “Conley nam je radio probleme. Izgledalo je kao da ne može pogriješiti protiv nas.”

Bojan Bogdanović odradio je standardno dobar nastup. U 25 minuta ubacio je 11 poena (šut za dva 3/4, šut za tri 0/2; slobodna bacanja 5/6), uhvatio 5 skokova, podijelio dvije asistencije te imao dvije izgubljene lopte.

Mario Hezonja izvrsno iskoristio minutažu u pobjedi

Trener Orlando Magica, Frank Vogel, ukazivao je svojim igračima na primjeru Miami Heata da sezona još nije izgubljena. Nakon što je Magic sinoć odigrao izvrsnu utakmicu i pokazao rezolutnost protiv Miamija, pobjedom 116:107, Vogel je odlučan i smatra kako i oni mogu do slične serije pobjeda kao i Miami, te da tako mogu spasiti sezonu.

“Trenutak inspiracije je strašna stvar u ovoj ligi i jedna pobjeda može svašta promijeniti,” rekao je Vogel. “Zaustavlja krvarenja, zaustavlja bol jer nije zanimljivo stalno gubiti, pogotovo ne kao prethodnu utakmicu. Istina je da je svejedno izgubiš li ‘blowoutom’ ili košem u zadnjoj sekundi, ali isto tako istina je da te jedna pobjeda može dignuti u nebesa.”

Bila je to kolektivna, timska pobjeda. Cijeli tim disao je kao jedan; Fournier (24 poena), Ibaka (17 poena i 8 skokova), Vučević (13 poena i 17 skokova) i Hezonja (11 poena i tri trice).

Miami je tako izgubio i drugi put zaredom nakon što su napravili najduži pobjednički niz ove sezone (13 pobjeda). Dion Waiters je ubacio  23 poena, ali i promašio četiri od pet šuteva za 3 poena. Goran Dragič dodao je 22, a Whiteside 12 poena uz 19 skokova.

Kao što je spomenuto, Mario Hezonja odigrao je izvrsnu utakmicu. U 16 minuta, uz izvrstan šut, ubacio je 11 poena (šut za dva 1/3, šut za tri 3/3), ulovio jedan skok, jedanput asistirao, jednom ukrao loptu i jedanput je izgubio.

Osporavan otpočetka sezone zbog nedovoljne agresivnosti, zbog nedovoljno uzetih šuteva, Mario se trenirajući nametnuo treneru, ostvario konstantniju minutažu te se vraća u svoje najbolje izdanje. Damjan Rudež pak, cijelu je utakmicu odsjedio na klupi za pričuve.