[VIDEO] NBA: Hezonja izvrstan, Bogdanović i Šarić skromni

Sinoć su na NBA parkete izašla četvorica Hrvata. U noći koju je obilježio nestvarni ''Mr. Triple-double'', Hezonja i Šarić bili su dvocifreni, dok je Bogdanović jedini upisao pobjedu.

LeBron James upisao je 12. triple-double učinak sezone i odveo svoje Cleveland Cavalierse do pobjede protiv Orlando Magica, za koje je izvrsnu utakmicu odigrao Mario Hezonja. Mario je sinoć u 122:102 porazu, nakon niza skromnih učinaka, konačno upisao dvoznamenkasti broj poena. Za 22 minute na parketu ubacio je 13 poena, ulovio dva skoka te po jednom asistirao, ukrao loptu i blokirao šut.

Protiv branitelja naslova priliku je dobio i Damjan Rudež. Za četiri minute na parketu uspio je upisati dva poena i to nakon prekrasne asistencije Hezonje.

Limitirana izdanja Šarića i Bogdanovića

Kao Hezonja i Rudež, poraz je upisao i Dario Šarić. Njegovi Philadelphia 76ersi nisu imali rješenja za najlošiju ekipu lige. Brooklyn Netsi su izvrsno krenuli u utakmicu i postavili rekord franšize s 81 poenom u prvom poluvremenu. Drugi razlog lošijeg izdanja Sixersa je ograničena minutaža Šarića zbog manje ozljede pete. Kombinirano se to na kraju pretvorilo u 141:118 poraz za dečke iz Rockyjevog grada. Šiši je ukupno odigrao 19 minuta što mu je bilo dovoljno za 10 poena, dva skoka, dvije asistencije i jednu krađu.

Bojan Bogdanović pak, jedini je Hrvat čija je ekipa upisala pobjedu. Babo je u 12 minuta na parketu upisao 7 poena, dva skoka i jednu asistenciju, a njegovi Washington Wizardsi uspješno su nadigrali Charlotte Hornetse 118:111.