[VIDEO] NBA: Hezonja izvrstan, Zubac nevidljiv pored Jokića

NBA predsezona u pravom je ritmu. U sedam sinoćnjih utakmica nastupila su trojica Hrvata. Mario Hezonja (12 poena) i Damjan Rudež (3 poena) sudjelovali su u 92:84 porazu Orlando Magica od Memphis Grizzliesa, dok je Ivica Zubac u 113:107 porazu LA Lakersa od Denver Nuggetsa ostao bez učinka.

Izvrstan početak nove sezone za Marija Hezonju

Magic je krenuo u ovu sezonu onako kako misli igrati i cijelu nadolazeću – postavili su brzi ritam igre, kompaktnu obranu i veoma dobru napadačku igru kroz skoro cijelu utakmicu. Šesti pick NBA drafta, Jonathan Isaac predvodio je Orlando s 15 poena, dok je u redovima Grizzliesa Mario Chalmers ubacio 19 poena. Hezonja je za 23 minute uz 12 poena, ulovio dva skoka, imao dvije asistencije te dvije krađe.

Pokazao je Mario izvrsnu fizičku spremu, bilo ga je svuda po terenu, a posebno su dojmljive bile dvije “alley-oop” akcije.

Jednom je on bio asistent, dok je drugi put bio taj kojem se asistira. S druge strane, Damjan Rudež proveo je devet minuta na parketu i ubacio jednu tricu.

Zubac „zatvoren“ u potpunosti

Lakersi su se izvrsno držali protiv vrlo raspoloženih Nuggetsa. Na kraju je Denver na krilima nevjerojatnog Nikole Jokića (16 poena) odnio očekivanu pobjedu. Gay Harris se priključio s 25 poena, a u redovima Lakersa je Kyle Kuzma ubacio 23 poena.

Naš Ivica Zubac iskusio je svu moć nevjerojatnog srpskog centra. Jokić je Zupca zaustavio na nula poena (jedan promašeni šut za 17 minuta), a jedina rubrika koju je Big Zu ispunio bili su skokovi i to njih 4.