[VIDEO] NBA: Hezonjin Orlando bolji od Šarićevih 76ersa

Najbolja utakmica Darija Šarića u dresu 76ersa

Sinoć je odigrano devet utakmica u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu (NBA). Jedna od neizvjesnijih, a nama najzanimljivija utakmica se igrala u Philadelphiji gdje su 76ersi Darija Šarića dočekali momčad Orlando Magica u kojoj igra Mario Hezonja. Šarić je bio u početnoj petorci Philadelphie dok je Hezonja svoju priliku čekao s klupe.

76ersi su bolje otvorili susret, poveli su 10:0, a prednost su zadržali do kraja prve četvrtine koja je završila 29:24. Šarić je bio odlično raspoložen te je nakon prve četvrtine imao 8 koševa (2/3 šut za tri poena). Domaćini su nastavili s dobrom igrom i u drugoj četvrtini te su do kraja prvog poluvremena povećali svoju prednost na 14 koševa razlike (57:43). Orlando je zahvaljujući velikoj preciznošću u trećoj četvrtini (73 posto šuta iz igre) postigao 41 koš te je u posljednju dionicu susreta ušao s minusom od tri koša. U neizvjesnoj završnici, 76ersi su pri rezultatu 101:101 imali napad za pobjedu, ali je Embiid napravio pogrešku i tako dao priliku Orlandu da upiše prvu pobjedu ove sezone. McConnell je napravio nesportski prekršaj na Ibaki čime su gosti dobili dva slobodna bacanja i loptu sa strane. Ibaka je zabio oba bacanja te je Orlando upisao prvu pobjedu.

Vučević je s 24 koša i 14 skokova bio najbolji kod gostiju dok su Thompson s 22 koša i Šarić s 21 košem bili najbolji u redovima 76ersa. Drugi naš igrač, Mario Hezonja je upisao dva koša.

Philadelphia – Orlando 101:103 (29:24, 28:19, 30:41, 14:19)