[VIDEO] NBA: HRVATI BEZ UČINKA

U sinoćnjih 9 utakmica nastupile su ekipe petorice naših košarkaša. Zubac (LA Lakers) je jedini koji je bio na parketu, ali samo pet minuta. Bogdanović (Brooklyn Nets) i Bender (Phoenix Suns) su bili pošteđeni, dok Rudež i Hezonja (Orlando Magic) nisu ulazili s klupe.

Toronto Raptors vs Orlando Magic 94:102

Nakon pobjede protiv Raptorsa prošle nedjelje, Orlando je i ovaj put, predvođen izvrsnom igrom dva Big men-a (Vučević, Ibaka), djelovao kao dobro organizirani stroj nadjačavši jednu od najboljih ekipa Istočne konferencije.

Mario Hezonja i Damjan Rudež ostali su cijelu utakmicu na klupi za pričuve što je još jedan dokaz da se i ne uklapaju baš u planove trenera Franka Vogela.

Indiana Pacers vs Brooklyn Nets 106:97

Brooklyn Netsi opet su bili u njima dobroj poznatoj situaciji gdje su se vrlo rano našli u dvoznamenkastom minusu. U zadnjoj dionici utakmice uspjeli su se Netsi vratiti, ali su Pacersi, nakon što su prvi put gubili u cijeloj utakmici, napravili seriju 11-4 te predvođeni Jeffom Teagueom (24 poena, 7 asistencija) došli do pobjede.

Našem Bojanu Bogdanoviću trener Atkinson dao je utakmicu odmora nakon što je odigrao svih 49 utakmica od početka prvenstva (48 kao član startne petorke).

LA Lakers vs Boston Celtics 107:113

Los Angeles Lakersi nisu imali odgovora na ubojitost drugog najboljeg strijelca ovosezonske NBA lige, Isiah Thomasa, koji je sa 38 poena predvodio Celticse do pobjede.

Ivica Zubac dobio je još manju minutažu nego jučer, te je u 5 minuta uspio upisati  1 poen (slobodno bacanje) i 2 obrambena skoka. Nakon izrazito loših učinaka Timofeya Mozgova, ljubitelji Lakersa složni su u tome da trener Walton mora stvoriti više igračkih minuta za našega igrača.

Phoenix Suns vs Sacramento Kings 105:103

U izrazito dinamičnoj i izjednačenoj utakmici Sunsi su na gostovanju u Sacramentu uspjeli doći do pobjede. Najviše zasluga pripisuje se Devinu Bookeru koji je u trećoj četvrtini zabio 15 poena (ukupno 33) te tako nastavio svoj niz utakmica s 20+ poena. Time se, u nizu utakmica s 20+ poena, izjednačio s Lebronom Jamesom po uspješnosti u tom segmentu u prvoj ili drugoj sezoni igranja u NBA ligi. Uz to je u posljednjim trenucima zabio i pobjedonosni koš.

Naš Dragan Bender ili Croatian Sensation, kako ga nazivaju navijači Phoenixa, nije izgleda sanirao ozljedu do kraja pa je trener Earl Watson, ne željevši riskirati pogoršanje ozljede, odlučio da Bender odmara i ovu utakmicu.