[VIDEO] NBA: HRVATI DOBILI MALU MINUTAŽU

Ekipa Orlando Magica prekinula je niz od 3 poraza pobjedom na gostovanju u Torontu rezultatom 114:113. Iako se utakmica prelamala cijelim svojim tokom, košarkaši Magica uspjeli su zadržati prednost stvorenu u 2. četvrtini. Najzaslužniji za pobjedu  bio je crnogorski košarkaš Nikola Vučević sa ‘double-double’ učinkom (25 poena, 10 skokova, 5 asistencija i 4 blokade).

Mario Hezonja cijelu je utakmicu odgledao s klupe za pričuve, dok je Damjan Rudež za malo više od 7 minuta provedenih na parketu upisao 3 poena (šut za dva 0/1, šut za tri 1/1), jedan skok i jednu asistenciju.

76ersi su izgubili drugi put zaredom. Chicago Bullsi su na domaćem terenu bili bolji rezultatom 108:121, a ključna je bila 1. četvrtina koju su dobili 23:37 te su tu prednost održavali do kraja utakmice. Prvo ime susreta bio je Jimmy Butler. Starter ekipe Istočne konferencije na nadolazećem All-Star vikendu upisao je 28 poena, 8 skokova, 7 asistencije i 4 krađe.

Naš Dario Šarić dobio je malo manju minutažu nego inače, te je u 16 minuta zabilježio  6 poena (šut za dva 2/3, šut za tri 0/3; slobodna bacanja 2/2), 3 skoka i jednu asistenciju.