[VIDEO] NBA: Hrvatski derbi otišao na stranu Bogdanovića

Izuzetno zanimljivu i borbenu utakmicu jučer su u Staples Centru odigrali Los Angeles Lakersi i Washington Wizards. Wizardsi u, kojima igra Bogdanović, na kraju su bili bolji od Lakersa za koje je dobar nastup imao Zubac.

Lakersi su izvrsno otvorili utakmicu i držali izvrstan ritam do pred sam kraj treće četvrtine kada su imali prednost od čak plus 16 protiv jedne od najboljih ekipa Zapadne konferencije. Nakon toga kreće nalet Čarobnjaka i serijom 49:22 na kraju stižu do pobjede 119:108. Kod domaćina najbolji je bio D’Angelo Russell s 28 poena, dok je goste predvodio John Wall s 34 poena i donio naslov Jugoistočne divizije u glavni grad Amerike nakon sezone 1978/79.

Bogdanović odnio pobjedu, ali je Zubac bio bolji

Bio je ovo hrvatski derbi u kojem je pobjedu ipak odnio iskusniji, iako u ovom susretu ne i bolji, Bojan Bogdanović. Babo je odigrao 16 minuta što mu je bilo dovoljno za tek 6 poena, te po jedan skok, asistenciju i krađu. Pošto u utakmici protiv Cavsa nije nastupio, a utakmicu prije toga isto imao slabiji učinak, nadajmo se da se kriza neće nastaviti u ovim završnim utakmicama regularnog dijela sezone, pa tako ni u playoffu.

S druge strane, Ivica Zubac koji nastavlja s izvrsnim nastupima u svojoj rookie sezoni. Tek nedavno napunivši 20 godina, Big Zu izvrsno parira iskusnijim igračima u NBA ligi. Isto su zamijetili i ljudi koji su ostavili traga u najjačoj ligi svijeta, pa i reporteri napomenuvši u nekoliko navrata ”da ne djeluje kao dečko koji je tek proslavio 20. rođendan.” Sinoć je protiv Čarobnjaka odigrao 17 minuta i ubacio 10 poena, ulovio četiri skoka, jednom asistirao, jednom blokirao šut te dva puta ukrao loptu.