[Video] NBA: Hrvatski obračun u Indianapolisu

Žižić iskoristio priliku u porazu svoje ekipe

Bojan Bogdanović je imao dobru večer protiv momčadi New York Knicksa, dok je Mario Hezonja upisao samo dva poena u 13 minuta. Indiana je na domaćem parketu pobijedila spomenute Knickse sa 110:99. Pacersi su jednostavno bili bolja ekipa u dobroj formi za New York. Raspoloženi Victor Oladipo i Myles Turner koji igra u sve boljoj formi vodili su svoju ekipu cijelu utakmicu. Zabili su 26p 8sk 7as 5uk, odnosno Turner 24p 6sk 2bl. Bojan je zabio 12 poena, dodao k tome još 4 skoka i 3 asistencije ali uz lošiji šut nego inače (uk 4/12 33,3%,trice 1/5 20%). U New Yorku standardno najbolji Hardaway jr. i Kanter sa 19 poena, odnosno 20 poena i 15 skokova.

Ante Žižić je dobio priliku protiv jednog od najboljih centara lige i nije podbacio. Cleveland je poražen od Philladelphie 76ers rezultatom 105:128. Žižić je dobio priliku od prve minute, a odigrao je točno 17 minuta. Protiv odličnog Embida skupio je 7 poena, dva skoka i po jednu ukradenu i asistenciju. Embiid je uz Simmonsa bio najraspoloženiji u ekipi 76ersa. Postigao je 24 poena, skupio 9 skokova, upisao asist i ukrao jednu loptu. Igrač utakmice je svakako bio raspoloženi Simmons sa triple-double učinkom 22/11/14. U Clevelandu najviše zabili Osman i Clarkson 18 poena.

U preostalih pet utakmica, Kingsi su u jako lijepoj utakmici protiv Dallasa slavili 113:120. Dončić je bio sjajan sa 28/6/9, dok su Sacramento predvodili Fox i Hield sa po 28 poena. Dirk Nowitzki je također sinoć upisao prvi nastup u 2018. godini pred svojim navijačima. Denver je doma pobijedio prvu ekipu lige Toronto Raptorse sa 95:86 i sada su druga ekipa lige. Ponovno je Jokić školovao na terenu, dok se Leonard sam trudio preokrenuti tijek utakmice u posljednjoj četvrtini ali nije uspio. Uz spomenutog Jokića koji je zabio 26 poena, skupio 9 skokova i podijelio 4 asistencije, najbolji Jamal Murray sa 19/5/4. Lakersi su se poskliznuli na gostovanju u Washingtonu, gdje je John Wall pokazao raskoš svog talenta i postigao 40 koševa i podijelio 14 asistencija. Pelicansi su izgubili na domaćem terenu od Miamia sa 96:102. Anthony Davis je za Pelicanse ubacio 27 poena, dok je kod Miamia Richardson ubacio 22.