[VIDEO] NBA: Indiana uspješna protiv Wizardsa

Zakucavanje za naslovnice Bogdanovića

Indiana(17-10) bez velikih problema je porazila Washington(11-16) kod kuće sa rezultatom 109:101. Wizardsi su u ovaj susret ušli oslabljeni ne igranjem njihovog glavnog igrača John Walla. Bradley Beal je preuzeo teret ekipe na sebe ali Bojan Bogdanović i suigrač mu Myles Turner bili su posebno raspoloženi u ovoj utakmici. Turner je već u prvom poluvremenu ubilježio 4 blokade, a do kraja utakmice je zabio 26 poena, zgrabio 12 skokova i ubilježio pet blokada. Pacersi su na poluvremenu imali 9 poena razlike. Drugo poluvrijeme je bilo jako zanimljivo, te je početkom zadnje četvrtine Kelly Oubre jr. sa par atraktivnih zakucavanja približio goste iz glavnog grada na samo tri poena razlike. Međutim Indiana je bila bolja ekipa u ovoj utakmici, a sa poster dunkom Bogdanovića, zaključila je 17. pobjedu u sezoni. Bojan je imao 22 poena i uhvatio 7 skokova. Šut je već standardno iznad .500%. Darren Collison je suigračima podijelio čak 17 asistencija! Beal je za poražene ubacio 30 poena, dok je Kelly Oubre jr. imao 23 poena i 5 skokova.

Minnesota Timberwolvesi(13-14) gostovali su u Oaklandu kod Wariorsa(19-9) i izgubili rezultatom 116:108. Glavna priča na ovoj utakmici je bio Steph Curry koji igra naprosto zadivljujuće. 38 poena na šutu preko .500% jedino on može tako lagano prikazati. Uhvatio je još 7 skokova i podijelio 6 asistencija. Dok su Thomson i Durant ubacili još kombinirano 48 poena. T-wolvesi protiv ovako raspoloženih prvaka jednostavno nisu bili u stanju izvući nešto više iz ove utakmice. Čak trojica u redovima T-wolvesa su imali preko 20 ubačenih poena ali kao što sam prije naglasio, kad su prvaci ovako rasploženi… Towns je imao 31 poen i dodao tome 11 skokova, Wiggins je zabio 20, dok je Rose zabio 21 i ubilježio 4  asistencije i po dvije ukradene i blokade. Dario Šarić je dobio dosta minuta u ovoj utakmici, te od 9 pokušaja zabio 6. Završio je sa 13 poena i skupio 8 skokova za 30 minuta na parketu.

Ivica Zubac, Dragan Bender i Ante Žižić susrete svojih ekipa su odgledali sa klupa za pričuve.