[VIDEO] NBA: Izravni okršaj Hrvatskog dvojca

U zanimljivoj večeri na NBA parketima, susrele su se ekipe naših reprezentativaca

U NBA ligi sinoć smo vidjeli 10 susreta i obilovalo je zanimljivostima.

Pregled počinjemo sa direktnim dvobojom našeg ponajboljeg dvojca i njihovih ekipa. U susretu Iniana Pacersa(7-5) i Philadelphia 76-ers(7-5) naš dvojac Bogdanović i Šarić imali su zapažene učinke. Bojan Bogdanović je za 36 minuta provedenih na terenu zabio 13p, uhvatio 5sk i podijelio jednu asistencio kao što je i skupio jednu ukradenu loptu. Međutim zapaženiju partiju odigrao je Šarić. Za 35 min na terenu je skupio 18p 7sk i 2as, sa ukupnim šutem iz polja 6/13. Kod Indiane opet je briljirao Victor Oladipo koji se zaustavio na 36p 6sk i 7as za 36 minuta igre. Kod Philadelphie je najbolji bio Joel Embiid, 20p 10sk, koji pak neće po dobrom pamtiti ovu večer zbog litavskog centra Domantasa Sabonisa (16p 11sk 3as) i njegovog monstruoznog zakucavanja preko Jeoela. Utakmica je završila rezultatom 94:100 za Philadelphiu.

U susretu Atlanta Hawksa(3-8) i New York Knicksa(4-8), Mario Hezonja je dobio 11 minuta igre, ali nije uspio sakupiti neki značajniji učinak. Utakmica je prevagnula u korist Knicksa sa rezultatom 107:112. Najbolji u gostujućim redovima je bio Tim Hardaway Jr. sa 34p 3as 3uk. Atlantu je predvodio Omar Spellman sa 18p i 10sk.

Na žalost mladog Ivice Zubca,Los Angeles Lakersi(5-6) su zatvorili rotaciju na centarskim linijama potpisom prekaljenog veterana Tysona Chandlera, te će Zubcu biti sve teže skupiti neku minutažu u nastavku sezone. Na domaćem terenu ugostili su ekipu Timberwolvesa iz Minesote(4-8) i odnijeli pobjedu rezultatom 114:110. Do pobjede, Lakerse je predvodio LeBron James sa 24p 10sk i 9as. Kod Minesote, bivši najmlađi MVP lige Derrick Rose je zabilježio učinak od 31p 5as i 3sk. Spomenuti Ivica Zubac nije nastupio.

U domaćem porazu Clevelanda od Oklahome 86:95 Ante Žižić je dobio 17 minuta i iskoristio ih je sjajno. Splićanin je ubacio 10 poena i uhvatio 9 lopti, no za pobjedu nije bilo dovoljno.