[VIDEO] NBA: IZVRSNI UČINCI HRVATA – NOVI DOUBLE-DOUBLE ŠARIĆA

U četrnaest sinoćnjih utakmica, igranih u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu, učestvovala su petorica Hrvata. Iako su njihove ekipe doživjele poraze, naši grači su kombinirano ubacili čak 50 poena.

Šarić najbolji igrač Sixersa u porazu protiv Celticsa

Gledajući ovosezonske uspjehe Boston Celticsa, uvijek iskače jedno ime – Isaiah Thomas. Najsvježiji primjer je sinoćnja utakmica protiv Philadelphia 76ersa. Thomas je s ukupno 33 poena bio predvodnik Celticsa u pobjedi 116:108. Opet je bio ključni igrač u ključnim trenucima utakmice, a s 13 poena u zadnjoj dionici, pokazao je zašto je igrač s najboljim prosjekom poena u posljednjoj četvrtini.

U dosta izjednačenoj utakmici, uz Isiah Thomasa, iskočio je i Marcus Smart – igrač kojega su prije drafta 2014. pratili Sixersi. Njih dvoje, stvorili su prednost Celticsima od +8 (87:79), ali na krilima Nerlansa Noela i Daria Šarića, Philadelphia se vratila u utakmicu.

Dario je jučer nastavio izvrsnu formu koju vuče već posljednjih nekoliko utakmica. Njegova energija na oba djela terena je nevjerojatna. Naš talisman, koji u noći s petka na subotu nastupa na BBVA Rising Star utakmici, za 33 minute ubacio je 20 poena (šut za dva 8/10, šut za tri 1/8; slobodna bacanja 1/1), ulovio 11 skokova, te imao jednu krađu i jedan blok. Ovo mu je bila peta utakmica od zadnjih šest u kojoj je, ili bio najbolji strijelac ekipe ili dijelio mjesto najboljeg strijelca. Ujedno je ŠIŠI upisao i drugi double-double zaredom (šesti ukupno).

”Prije otprilike 2 tjedna, vidio sam ono što viđam nekoliko prethodnih godina u Philadelphiae, igrača koji udara u ‘rookie’ zid,” rekao je Brown o Šariću. ”Odjednom, on se ističe i nastavlja izvrsnu formu. Istina je da ima nedostatak u vidu brzine i skočnosti, ali on to sve nadoknađuje svojom borbenošću i intelektom. Osjećam da se pred nama razvija nešto jako posebno.”

Bogdanović dvocifren 11. utakmicu u nizu

Milwaukee Bucksi, predvođeni Giannisom Antetokounmpom (33 poena), nanijeli su Brooklyn Netsima 14. poraz zaredom. Uz ‘Greek-Freaka’, kod Bucksa se istaknuo i Middletone, koji je odigrao tek četvrtu utakmicu sezone nakon što je prvih 50 bio ozlijeđen. ”Svi vidimo koliko nam Khris znači,” rekao je, Jason Kidd, trener Bucksa.

”Oni su kao horda koja ide na tebe, puni snage, impresivni,” izjavio je trener Netsa, Kenny Atkinson. U njegovoj ekipi, Brook Lopez je postavio svoj sezonski rekord s 36 poena i izjednačio osobni rekord po broju blokada s jučerašnjih 8.

Bojan Bogdanović bio je, reklo bi se, standardno dobar. Za 31 minutu uspio je ubaciti 14 poena (šut za dva 5/8, šut za tri 1/4; slobodna bacanja 1/1), a uz to je imao i 4 skoka te dvije asistencije. Bogdanoviću je ovo bila 11 utakmica u nizu s +10 poena, a što se cijelog dijela dosadašnje sezone tiče, bio mu je ovo 45. dvocifreni učinak u 55 odigranih susreta.

Hezonja izvrsno koristi konstantniju minutažu

San Antonio Spursi lagano su se obračunali s Orlando Magicom. Krajnji rezultat bio je 107:79 u korist Spursa. Najveći problem ove utakmice bio je trade’ na relaciji Orlando-Toronto (Serge IbakaTerence Ross). Pošto trade nije bio realiziran u vremenskom roku, Ross nije još imao pravo nastupa za Orlando, a ujedno Magic nije više mogao računati ni na Ibaku – što im je bio ključni nedostatak u defenzivnom dijelu sinoćnjeg susreta.

”Ovo definitivno nije vrsta utakmice u koju želiš ući s takvim problemom,” rekao je Nikola Vučević, koji je s 16 poena i 10 skokova bio najbolji u redovima domaćina.

Mario Hezonja upisao je drugi izvrstan nastup zaredom. U 25 minuta na parketu, Mario je upisao 8 poena (šut za dva 4/9) te po jedan skok, asistenciju, krađu i blokadu.

”Ovo je kao nova prilika za mene i trudim se iskoristiti je,” rekao je Mario. ”Uopće nije bitno koju rolu igram, bitno je da sam na terenu.” Damjan Rudež je dobio 4 minute, ali je ostao bez učinka.

Zubac dobar u teškom porazu od Sunsa

Los Angeles Lakersima je ova All-Star pauza došla k’o naručena. U susretu protiv Phoenix Sunsa, posljednje ekipe Zapadne konferencije, Lakersi su doživjeli debakl. Završilo je 137:101. ”Čast je i privilegija igrati u ovoj ligi,” rekao je Luke Walton, trener Lakersa. ”Imamo izvrsne navijače i velika smo organizacija…ali kad igramo bez nekog natjecateljskog duha kao večeras, to nije dobro za nikoga uključenog.”

Igrač utakmice bio je Eric Bledsoe s trećim triple-double učinkom karijere. Ubacio je 25 poena, ulovio 10 skokova i podijelio 13 asistencija. S 23 poena priključio mu se Devin Booker koji nastavlja svoju izvrsnu rookie sezonu.

Kod Lakersa najraspoloženiji su bili Russell i Williams, obojica s 21 poenom, s tim da su većinu istih postigli u trenucima kad je utakmica bila već odlučena. ”Nastupi kao ovaj, neprihvatljivi su,” složili su se D’Angelo i Lou.

Ivica Zubac dobio je malo veću minutažu nego večer prije. Četrnaest minuta bilo mu je dovoljno za 8 poena (šut za dva 3/6; slobodna bacanja 2/4) te 4 skoka. Unatoč blowoutu, navijači su opet gromoglasno pozdravljali poteze našeg igrača. Sve više se potvrđuje činjenica da je Big Zu predodređen za velike stvari.