[VIDEO] NBA: Kakav preokret Minnesote protiv Houstona!

Nuggetsi pobjedom u Kanadi potvrdili broj jedan Zapada

7 utakmica odigrano je sinoć u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

Minnesota Timberwolves(12-12) ugostila je ekipu aktualnog MVP-a Houston Rocketse(11-12). James Harden i ekipa ušli su sjajno u susret. Harden je bio posebno raspoložen, te je tricom preko Taj Gibsona u drugoj četvrtini postao 100. košarkaš u povijesti NBA po broju boena, preskočivši Joa Dummarsa i Jerry Stackhousea. Međutim trica Andrewa Wigginsa sa skoro polovice terena, na isteku druge četvrtine, najavila je uzbudljiviju utakmicu u nastavku susreta. T-Wolvesi su na poluvremenu zaostajali 14 koševa razlike iako su gubili i 19, tridesetak sekundi prije kraja. U drugom poluvremenu stvari u svoje ruke preuzima Karl Anthony Towns. Uz puno bolju igru, Minnesota uspijeva dostići Rocketse dvije minute prije kraja treće, upravo tricom našeg Daria Šarića iz kuta! Nakon toga Houston više nije imao nikakav ozbiljan odgovor u ovoj utakmici spremljen, te Minnesota odnosi 12. pobjedu sezone rezultatom 103:91. Domaćini su imali šest igrača u zapisniku koji su prebacili dvoznamenkasti broj poena, a predvodio ih je spomenuti Towns sa 24 poena i 11 skokova. Dario Šarić je završio utakmicu sa 12 poena, od toga je tricu gađao sjajnih 3/4. Kod Rocketsa najbolji Harden i Capela sa 29, odnosno 24 poena.

U najzanimljivijem susretu večeri susrele su se trenutačno prve momčadi Istoka i Zapada. Denver(16-7) došao je u goste Toronto Raptorsima(20-5) i odnio pobjedu rezultatom 106:103! Nikola Jokić je u ovoj utakmici bio maestralan, te je ubilježio trible double. Utakmica je bila jako izjednačena iako je na poluvremenu Denver imao 12 koševa razlike. U drugom poluvremenu Toronto se približavao, te u posljednjoj minuti susreta, dugom dvojkom Leonarda poveo. No na kraju ponovno Jokić radi prevagu za svoju ekipu. Posljednju priliku na utakmici imao je Kyle Lowry da izjednači rezultat ali njegov pokušaj trice nije ušao. Jokić je imao na kraju susreta 23 poena, 11 skokova i čak 15 asistencija. Pratio ga je Jamal Murray sa 21. Kod Raptorsa ponovno najbolji Leonard sa 27 poena.

New York Knicksi(8-17) kod kuće su izgubili od Washingtona(10-14) rezultatom 107:110. Dvojac Wall-Beal bio je previše za Knickse. New York je imao  9 poena prednosti na poluvremenu, no Washington na krilima spomenutog dvojca potpuno okreće rezultat i u posljednjoj četvrtini su poveli sa čak 16 poena razlike. Međutim Knicksi se vraćaju u susret tridesetak sekundi prije kraja, košem Vonleha za tri razlike. U sljedećem napadu Wizardsa Beal pronalazi Walla na trici koju on pogađa za potvrdu pobijede. Mario Hezonja je dobio 19 minuta igre i za to vrijeme ubacio 9 poena, uhvatio 2 skoka i jednom asistirao ali ukupan šut iz igre mu je iznosio 2/7. Bradley Beal predvodio je sve strijelce sa 27 poena, dok je Wall dodao 18 i podijelio 15 asistencija. Kod New Yorka najviše je zabio standardni Tim Haraway jr. sa 20.