[VIDEO] NBA: Lakersi lagano protiv Sunsa

Bender i Zubac imali male uloge u svojim ekipama

facebook.com/pg/DevinBookerSuns

Sinoć je odigrano 6 utakmica u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

Los Angeles Lakersi(14-9) pobijedili su Phoenix Sunse(4-19) rezultatom 120:96. Dragan Bender je dobio 5 minuta igre i ubacio 5 poena, skupio dva skoka i jednom asistirao. Veliki problem za Sunse se dogodio krajem druge četvrtine kada je Booker nakon povratka u obranu da spriječi kontru osjetio bol u lijevoj nozi. Kasnije se pojavila informacija da je riječ o ozljedi prepone. LeBron James je predvodio svoju momčad kao i obično, te je bilježio 22 poena, 6 skokova i 8 asista, dok je Kyle Kuzma ubacio najviše za Lakerse 23. Prve koševe u svojoj karijeri, za Lakerse,  je upisao Moritz Wagner, koji se zaustavio na 10 poena. Ivica Zubac je dobio samo tri minute igre bez neke zapažene akcije. Kod Sunsa rookie Ayton je upisao svoj 12. double double u sezoni sa 10 poena i isto toliko skokova. Trevor Ariza i Josh Jackson su oboje dodali po 13 poena.

Philladelphia 76ersi(17-8) kontrolirali su tijek utakmice protiv tvrdih Memphis Grizzliesa(13-9) te pobijedili na kraju sa 103:95. Memphis nije dopuštao Sixersima da se odlijepu na neku veću prednost kroz čitavi susret, te su tri minute prije kraja stigli na 5 koševa razlike. Međutim minutu prije kraja Jimmy Butler pogađa dugu dvojku za osam razlike i usmijerava utakmicu prema pobjedi. Spomenuti Butler je završio susret sa 21 poenom, od čega je 13 zabio u posljednjoj četvrtini. Uz njega najefikasniji je bio veteran JJ Redick sa 24. Kod Memphisa najbolji Mike Conley koji je zabio 21 koš te podijelio 5 asistencija. Rookie Jaren Jackson jr. ponovno solidan sa 17 poena, tri skoka i isto toliko blokada.

Clippersi(15-7) su porazom kod Dallasa(11-10) prepustili prvu poziciju zapada Denveru koji ima isti broj utakmica kao i oni. Mavericksi su bez Luke Dončića uspjeli pobjediti sa rezultatom 114:110 ispred svojih navijača. Predvodio ih je sa season highom Harrison Barnes sa 30 poena i 9 skokova. Odličnu partiju protiv bivšeg kluba odigrao je DeAndre Jordan sa 16 poena i 23 skoka! Clipperse je predvodio Montrezl Harrell sa 23 poena i 10 skokova. Pratili su ga Williams i Gallinari oboje sa 21 poenom.