[VIDEO] NBA: Žižić bez koša u pobjedi Clevelanda

U tri dvoboja, domaćini su odnijeli dvije pobjede. Skroman nastup Žižića

Photo by Layne Murdoch/NBAE via Getty Images

Sinoć su odigrana 3 susreta.

Charlotte Hornetsi(7-7) su došli u goste Cleveland Calvaliersima(2-11). Cleveland koji drži posljednju poziciju istoka , izašao je motivirano na utakmicu i već u prvoj četvrtini se odvaja na +15 razlike. U drugom poluvremenu Charlotta se pokušava vratiti, prvenstveno na krilima raspoloženog Lamba, ali dobra šuterska večer Cavaliersa je previše za Hornetse. Rezultat je iznosio 113:89. Cavaliersi su imali 53% ubacaja iz igre, za tri poena 54. Ante Žižić je dobio 6 minuta na terenu i skupio 3 skoka, bez da se upisao u strijelce. Najbolji kod domaćih su bili Jordan Clarkson sa 24, Nwaba 18, Sexton 16. Kod Charlotte je spomenuti Lamb imao 22.

Dvoboj Denver Nuggetsa(9-5) i Houston Rocketsa(6-7) imao je puno toga za ponuditi, što je i opravdao. Rocketsi su pobjedili sa 99:109. Dvojac Harden-Paul se razigrao i praktički bio ne zaustavljiv za obranu Nuggetsa, gdje je najviše profitirao Clint Capella. Obje momčadi su šutirale preko 50% iz igre, te podijelile 50 asistencija koje su prštale na sve strane. Capella je predvodio sve strijelce sa 24 poena, Harden i Paul su zabili po 22, odnosno 21 poen. Kod Denvera najučinkovitiji Monte Morris sa 19, a pratili su ga Harris i Murray, svaki sa po 15 poena. Denver je nakon odličnog otvaranja sezone 9-1, zaredao 4 poraza, te im sljedeće dolazi Atlanta u goste. Houston je dobio dvije za redom, a u četvrtak 2:00h po našem vremenu, im u Houstonu dolaze u goste aktualni prvaci Golden State.

Prvaci Golden State(12-3) su bez Steph Currya i Draymond Greena lako svladali Altlantu Hawkse(3-11). Dvojac Thompson-Durant su zabili kombinirano 53 poena, gdje su u trećoj četvrtini napravili razliku koju Atlanta do kraja susreta nije mogla nadoknaditi. Završno je rezultat iznosio 110:103. Durant je zabio 29, Thompson 24. Atlantu je predvodio Prince sa 22 koša.