[VIDEO] NBA: Nema problema za Bogdanovića!

Velika partija našeg reprezentativca

Kakva večer za Indiana Pacerse i našeg Bojana Bogdanovića!

Indiana Pacers(15-10) odradila je gostovanje kod sve boljih Orlando Migica(12-14) u zadnje vrijeme. Kako već duže vrijeme ne mogu računati na usluge njihove prve violine Victora Oladipa, te zbog trovanja hranom koju su zaradili Domantas Sabonis, trener Nate McMillan i još nekolicina igrača, Orlando je nosio status favorita u ovoj utakmici. Sva sreća za Indianu, Bojan Bogdanović se sjajnim igrama u posljednje vrijeme prometnuo u njihovog najvažnijeg igrača, te je sinoć demonstrirao o kakvom ubojitom igraču se radi.

Rezultat 90:112 otišao je na stranu osakaćenih Pacersa, a Bojan je u prvom poluvremenu demonstrirao sav raskoš svog talenta. Ubacio je do predaha 21 poen, te je završio na kraju sa sjajnih 26. Za 29 minuta na terenu, pogodio je 8/12 za dva, 2/6 za tri, uhvatio tri skoka i podijelio dvije asistencije, s ubilježenom jednom ukradenom loptom. Za nekom većom minutažom nije bilo potrebe, jer Pacersi su se na kraju susreta serijom 15-2 kod rezultata 59:63 za goste odvojili na nedostižnu prednost za Orlando. Na poluvremenu Indiana predvođena sjajnim Bogdanovićem je vodila 12 razlike.

U prvoj četvrtini pri rezultatu 16:23 sjajni Nikola Vučević je krivo doskočio, te je izvrnuo skočni zglob, kod pokušaja “udice”. Ostao je još kratko u igri ali je ubrzo morao u svlačionicu na dodatne procijene liječnika Orlanda. Vratio se u drugoj četvrtini te odradio utakmicu do kraja. U nastavku tamo gdje je Bogdanović stao, nastavili su mu suigrači Cory Joseph i Thadeus Young i mirno do kraja održavali prednost za 15. pobjedu ove sezone.

Bojan je bio najučinkovitiji na susretu sa 26 poena! Pratili su ga spomenuti Joseph i Young sa 15 poena, odnosno 14 poena, 7 skokova i 4 asistencije za Younga. Kod Orlanda Vučević je u 25 minuta igre ubacio 22 poena i uhvatio 10 skokova, dok je Aaron “Air” Gordon zabio 20 i dodao 14 skokova.

Bojan Bogdanović je trenutno na najboljim statističkim prosjecima u svojoj petogodišnjoj NBA karijeri. Kroz 25 utakmica u ovoj sezoni bilježi 16.3 poena, 3.7 skokova i 1.4 asistenciju. Pogađa tricu sa fantastičnih .505%, te je jedno vrijeme bio ukupno najprecizniji tricaš u ligi. Sve redom career high za najbolju sezonu našeg omiljenog i uvijek spremnog za pomoći reprezentaciji Bojana Bogdanovića.