[Video] NBA: Noć rekorda!

Nurkić se upisao u povijest, Leonard zabilježio rekord karijere!

U NBA je sinoć odigrano pet susreta i svjedočili smo povijesnim utakmicama dvojice igrača.

U Air Canada centru, Toronto Raptorsi su ugostili Utah Jazz i vođeni svojim superstarom, odnijeli su pobjedu rezultatom 122:116. Kawhi Leonard je dominirao ovim susretom i inače odlična obrana Jazza nije mogla zaustaviti raspoloženog Leonarda da upiše rekord karijere. U 35 i pol minuta je Leonard postigao 45 poena, uz to uhvatio 6 skokova, a posebno je istaknuta bila treća četvrtina u kojoj je zabio 7/7 pokušaja za 19 poena. Pratio ga je iz njegovih redova Pascal Siakam sa 28 poena i 10 skokova. Kod Utah Jazz, na razini je bio Jae Crowder koji je u 27 minuta ubacio 30 poena i skupio 6 skokova.

Ako je Leonard imao rekordnu večer, što reći za Jusufa Nurkića koji je postao vlasnik jedne od najistaknutijih izvedbi u povijesti lige. Naime njegova momčad Portland Trail Blazersa je gostovala u glavnom gradu Californije, kod Sacramento Kingsa i odnijela nakon produžetka pobjedu 108:113. Za 37 i pol minuta u igri, Nurkić je ubilježio sljedeće brojke: 24 poena, 23 skoka, 7 asistencija, i po 5 ukradenih i blokada, na 50% šuta (5/10)! Nitko u povijesti nije imao takvu izvedbu i bosanski div se ima s čim ponositi. Ipak u završnici susreta i produžetku, iskoračio je Damian Lillard koji obožava tijesne završnice. Prvo je položio za produžetke, a u produžecima sa svojim partnerom sa perimetra, CJ McCollumom dovršio momčad Kingsa. Spomenuti dvojac je zabio 21, odnosno 19 poena. Kod Sacramenta najistaknutiji Buddy Hield sa 27 poena.

New York Knicksi su još jednom poraženi, ovoga puta u Denveru od Nuggetsa. Mario Hezonja je i ovu utakmicu odgledao s klupe. Nuggetsi su slavili na krilima Nikole Jokića sa 115:108. Nikola Jokić je imao još jedan impresivni triple-double sa 19 poena, 14 skokova i čak 15 asistencija. Uz njega dobro je odigrao i prekaljeni veteran Paul Milsap sa 16 poena i 9 skokova. Kod New Yorka je najbolji bio Luke Kornet sa 19 poena i 6 skokova.

U ostalim susretima sinoć, Milwaukee je pobijedio Detroit sa 121:98, a predvodio ih je Brook Lopez sa 25 poena (7/13 trica), dok je Blake Griffin imao 29 poena. Philadelphia je u iznimno nabijenoj atmosferi sa dosta tehničkih i izbacujućih osobnih, pobijedila Los Angeles Clipperse sa 119:113. Joel Embiid je kontrolirao utakmicu za svoje 76erse i sa 28 poena i 19 skokova, predvodio svoju momčad do 24 pobjede u sezoni.