[VIDEO] NBA: Odlična partija Hezonje

Knicksi izgubili u gostima ali Hezonja napokon pokazao dobru igru

Uzbudljivo je sinoć bilo na NBA parketima. Odigrano je 10 susreta u kojima su domaćini odnijeli 8 pobjeda.

New York Knicksi(7-16) upisali su poraz kod Philladelphia 76ersa(15-8) sa rezultatom 117:91. Oduševljava činjenica da je Mario Hezonja u porazu svoje ekipe ugradio 17 poena, uhvatio 5 skokova, podijelio jednu asistenciju i skupio čak četiri ukradene lopte za 25 minuta igre. Philladelphiu su do 15. pobjede predvodili Embiid sa 26 poena i 14 skokova, JJ Redick sa 24poena. Kod New Yorka je uz Hezonju najbolji bio Kanter koji je skupio također 17 poena.

Minnesota Timberwolvesi(11-11) visoko su porazili San Antonio Spurse(10-11) rezultatom 128:89. Dario Šarić je ugradio u pobjedu svoje ekipe 10 poena i skupio 6 skokova. Najbolji kod suigrača je bio Robert Covington koji je upisao 21 poen i skupio 9 skokova. Kod poraženih najbolji Jakob Poeltl sa 14 poena i 8 skokova.

Ante Žižić na terenu je proveo 13 minuta ali u to vrijeme se nije upisao u strijelce dok je skupio 5 skokova i jednu blokadu. Njegova momčad Cleveland Cavaliers(4-16) poražena je od OKC(13-7) u Oklahomi rezultatom 100:83. Kod pobjednika monstruoznu večer je imao Russell Westbrook koji je upisao trostruko dvocifreni učinak. 23 poena, 19 skokova i 15 asistencija je rijetko viđena predstava, čak i za NBA. Iz redova Oklahome pratili su ga Jerami Grant sa 21 i Paul George sa 18. U momčadi Cavaliersa  ponovno najbolji Collin Sexton sa 21 poenom i 10 skokova, dok je Clarkson ubacio 25 sa klupe.

Phoenix Suns(4-17) ne znaju za pobjedu već tri utakmice. Bolji od njih ovaj puta je bila prva momčad zapada Los Angeles Clippers(14-6) rezultatom 115:99. Pobjednike je predvodio Danilo Gallinari sa 28 poena, te je uhvatio 10 skokova. Dragan Bender još uvijek čeka na minute kod trenera Kokoškova. Kod Phoenixa standardno najkorisniji Devin Booker sa 23 poena.