[VIDEO] NBA: Odlična utakmica Bojana Bogdanovića

Bojan Bogdanović foto: HKS

Sinoć je odigrano devet utakmica u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta (NBA). Nastupe su upisala petorica naših igrača, a zanimljivo je kako su svi klubovi u kojima igraju naši košarkaši upisali pobjede.

Najbolju utakmicu je odigrao Bojan Bogdanović. Bojan je u vrlo efikasnoj pobjedi Netsa na gostovanju kod New Orleansa (143:114) upisao 23 koša, 6 skokova, dvije asistencije te po jednu blokadu i ukradenu loptu. Netsi su ovom pobjedom prekinuli negativni niz od čak 11 poraza, a zanimljivo je kako su čak osmorica igrača Brooklyna bila dvoznamekasta u rubrici postignutih koševa.

Pobjedu (93:92) su u posljednjim sekundama susreta protiv Portlanda upisali i 76ersi Darija Šarića. Ovo je osma pobjeda Philadelphije u posljednjih deset susreta te su po tom omjeru (odmah iza Golden State Warriorsa koji su na omjeru 9:1) druga momčad lige kada se gleda forma u posljednjih deset susreta. Dario je u 24 minute igre postigao tri koša, a uhvatio je 6 skokova te je podijelio tri asistencije.

Domaću pobjedu je upisao i Orlando Magic koji je sa 112:96 bio bolji od Milwaukee Bucksa. Zbog izostanaka Fourniera i Meeksa, relativno ‘veću’ minutažu je dobio Mario Hezonja koji je za 13 minuta upisao 3 koša i 4 skoka. Drugi naš igrač u redovima Magica, Damjan Rudež je ušao tek jednu minuta, a za to kratko vrijeme je podijelio jednu asistenciju.

Razloga za slavlje su imali i igrači Los Angeles Lakersa koji su na domaćem parketu sa 108:96 bili bolji od Indiana Pacersa. Naš Lakers, Ivica Zubac je za 6 minuta provedenih na parketu upisao 4 koša i jedan skok, dok je domaćine do pobjede predvodio Lou Williams sa 27 postignutih koševa.