[VIDEO] NBA: Odlične predstave četvorice naših igrača

Hezonja imao veliku ulogu u pobjedi protiv Lakersa Ivice Zubca, Bogdanović i Šarić dobri u pobjedama svojih ekipa

NBA je sinoć ponudila mnoštvo uzbudljivih trenutaka u 10 utakmica odigranih. Naši reprezentativci su se jako dobro snašli u njihovim ulogama, te samo Dragan Bender nije upisao nastup.

Bojan Bogdanović je imao 13 poena, 6 skokova i 4 asistencije u pobjedi njegovih Pacersa protiv Chicago Bullsa sa rezultatom 116:119 nakon produžetaka, sa ipak malo lošijim šutom iz igre(5/15). Odličnu utakmicu za Bullse je odigrao Zack LaVine koji je postigao 31 poen, od toga 5 trica, uključujući i posljednju na utakmici koja bi bila izjednačujuća, da nije iscurilo vrijeme za igru. S druge strane Victor Oladipo se sa svojih 36 poena, 7 skokova, 4 asistencije, 3 ukradene i blokadom pobrinuo da pobjeda pripadne njegovoj ekipi.

Mario Hezonja i Ivica Zubac su svaki postigli po 10 poena u pobjedi New York Knicksa u Los Angelesu, a Hezonja je u posljednjoj četvrtini povukao i zabio svih svojih 10 poena za 112:119 pobjedu gostiju iz Velike jabuke. Zubac je ponovno za 11 i pol minuta odigrao odlično te uz šut  4/6 uhvatio 6 skokova, podijelio 2 asisitencije i ubilježio lijepu blokadu nad Hardawayom. Lonzo Ball je za Lakerse igrao jako dobro te zabio 5/7 trica za 17 poena, uhvatio 6 skokova, ubilježio 2 asistencije i ukradene, te upisao blokadu. Kod New Yorka 7 igrača su postigni dvocifrene brojke, a predvodio ih je standardno najbolji Tim Hardaway jr. sa 22 poena, za prekid niza od 8 poraza.

Minnesota Timberwolves je na domaćem terenu tijekom prvog poluvremena zaostajala čak 19 razlike za Orlandom Magicom, no u završnici je ipak došla do prekreta i upisala pobjedu od 120:103. Dario Šarić je postigao također 10 poena za za 23 minute na terenu, uhvatio 4 skoka i ukrao 2 lopte. Fantastični Karl-Anthony Towns i Jeff Teague su potpalili preokret svojim izvedbama. Towns je već standardan sa svojim monstruoznim double-double učincima i prava je šteta da ima očigledne obrambene limite, jer bi sa kompletnom igrom bio nedvojbeno među najboljim igračima u ligi. Postigao je 29 poena, uhvatio 15 skokova, dok je Teague imao također double-double od 23 poena i 10 asistencija. Kod Orlanda najbolji crnogorski centar Nikola Vučević sa 22 poena i 7 skokova.

U ostalim susretima Utah Jazz je pobijedio u gostima Cleveland Cavalierse sa 91:117, predvođeni Donovanom Mitchellom koji je bio jako učinkovit za svojih 18 poena. Luka Dončić i Dallas Mavericksi ipak nisu kod Bostona, koji je igrao bez Kyrie Irvinga, došli do iznenađenja, te je rezultat iznosio 114:93. Boston je predvodio Jaylen Brown sa 21 poenom, dok je kod Mavericksa Dončiću nedostajao jedan skok da sa svojih 19 poena upiše double-double. Miami je u napetoj utakmici kod kuće svlada Washington 115:109, a igrač utakmice je bio Hassan Whiteside sa 21 poenom i 18 skokova.

Memphis je upisao još jedan poraz, četvrti u nizu, protiv Brooklyn Netsa 100:109. D’Angelo Russell je predvodio svoju ekipu sa 23 poena i 10 asistencija. Milwaukee je na krilima Antetokounmpa svladao Atlantu sa 114:112 na domaćem terenu, a “Greek Freak” je postigao 16 poena, uhvatio 8 skokova i podijelio 10 asistencija. OKC je sa raspoloženim dvojcem Westbrook i George pobijedio Portland u gostima 109:111. Spomenuti dvojac je kombinirano ubilježio 68 poena, uhvatio 17 skokova, podijelio 8 asistencija i ukrao dvije lopte. U susretu Benderovih Sunsa i Clippersa, Clippersi su uspješno odradili gostovanje 111:121 pobjedom. Danilo Gallinari i Lou Williams su postigli po 21 poen.