[VIDEO] NBA: Porazi Hrvata

Brett Brown je ulazeći u sinoćnju utakmicu bio svjestan da su Cleveland Cavaliersi sposobni pokrenuti se u bilo kojem trenutku. Sinoć su napravili upravo to. Cavsi su nakon tri uzastopna poraza uspjeli upisati 122:105 pobjedu protiv, i dalje igračkim kadrom limitiranih, Philadelphia 76ersa. Nisu Sixersi mogli zaustaviti LeBrona Jamesa koji je ubacio 34 poena, ulovio 9 skokova i podijelio 6 asistencija.

Kod poraženih se istaknuo Richaun Holmes s 19 poena, dok je naš Dario Šarić imao problema sa šutem. Šiši je proveo na parketu 25 minuta i ubacio tek 8 poena (šut za dva 2/5, šut za tri 1/7; slobodna bacanja 1/2), ulovio četiri skoka i isto toliko puta uposlio suigrače.

Slabi učinci Hrvata

U susretu dvije ekipe s osiguranim mjestom u doigravanja, te s jednakim omjerom pobjeda i poraza (46-29), Utah Jazzeri upisali su pobjedu 95:88. Na pogon prve petorke s dvocifrenim učincima, Utah nije dala puno šanse Washington Wizardsima. Uz to, Čarobnjaci su imali problema sa šutem (40.2%) i raspoloženog tek Bradleya Beala (27 poena).

Bojan Bogdanović odigrao je 20 minuta, a za to vrijeme je upisao 10 poena, dva skoka i četiri asistencije. Veseli to što je Babo nakon tri utakmice opet upisao dvocifreni učinak, taman da do doigravanja uđe u rutinu.

Ekipa Orlando Magica još jednom je dokazala da zna igrati protiv jakih momčadi. Nakon što su namučili Thundere, ovaj put su probleme stvarali i Boston Celticsima. Na kraju su ipak Kelti upisali 117:116 pobjedu, a najveće zasluge pripisuju se jednom od najboljih ‘playeva’ lige, Isaiah Thomasu (35 poena i 7 asistencija).

Mario Hezonja i ovu je utakmicu odradio skromno. Iako je dobio čak 18 minuta, uspio je upisati tek 4 poena, te uloviti jedan skok i jednom asistirati, dok je Damjan Rudež i ovu utakmicu ostao na klupi.