[Video] NBA: Porazi naših predstavnika

All-time rekord Thompsona, 76ersi uništavali Hardena!

Sinoć je odigrano 11 utakmica u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta. Tri naša predstavnika su sudjelovala u porazima njihovih ekipa.

Krećemo pregled sa posljednjom utakmicom večeri. Na MLK dan snage su odmjerili Los Angeles Lakersi i Golden State Warriorsi u Staples Centru. Rezultat je očekivano otišao na stranu Warriorsa, a iznosio je 111:130. Lakersi muku muče već 15 utakmica otkako nema LeBrona Jamesa, a tu su ozljede Ronda i nova Lonza Balla. Klay Thompson je u ovoj utakmici postavio all-time rekord. Pogodio je 10/10 svojih pokušaja za tri, a prvi promašaj je zabilježio u trećoj četvrtini. Utakmicu je završio sa 44 poena, a zaustavio se na 10/11 šutu sa trice. Jučer se pojavila informacija da su Lakersi na trade block stavili tri svoja igrača, uključujući Ivicu Zubca. Mladi Zubac se nije dao smesti s tim saznanjem, te je u ovoj utakmici bio najučinkovitiji igrač u redovima svoje momčadi. Zabilježio je 18 poena, uz šut 7/8, te uhvatio 4 skoka i upisao blokadu. Dobio je 20 minuta u ovoj utakmici i nadigrao povratnika na terene, DeMarcusa Cousinsa.

Knicksi su izgubili kod kuće od Oklahome rezultatom 109:127. Utakmicom su dominirali George i Westbrook. Paul George je zabio 31 poen i uhvatio 4 skoka, te podijelio 4 asistencije. Westbrooku je nedostajala jedna asistencija za njegov 30. triple-double. Postigao je 17 poena i uhvatio 10 skokova, uz spomenutih 9 asistencija. Mario Hezonja je nažalost upisao samo 5 poena i uhvatio 2 skoka za 11 minuta igre. Kod Knicksa najbolji Tim Hardaway jr. sa 23 poena.

Ante Žižić je bio također najefikasniji igrač u porazu svojih Cavaliersa kod kuće protiv Bullsa 88:104. Postigao je 18 poena i uhvatio 3 skoka za 28 minuta. Chicago je ovu utakmicu lagano dobio na krilima 25 koševa Zacka LaVina.

U ostalim susretima treba izdvojiti Triple-double Luke Dončića u porazu njegovih Mavsa protiv Milwaukeeja 116:106. Postigao je 18 poena, uhvatio 11 skokova ipodijelio 10 asistencija. Giannis je svoju ekipu predvodio sa 31 poenom i 15 skokova. Boston je kod kuće na krilima Irvingovih 26 poena i 10 asistencija pobijedio Miami Heat sa 107:99. U utakmici večeri Philladelphia 76ersi su uništavali Jamesa Hardena obranom i na kraju porazili njegove Rocketse 121:93. Harden je nastavio svoj niz od 20 utakmica preko 30 poena i zabio 37. Kod Philladelphie je Embiid imao odličnu partiju i postigao 32 poena i uhvatio 14 skokova.