[Video] NBA: Šarić blizu ‘double-double’ učinka, Hezonja nastavlja s dobrim nastupima

Sinoć je u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta odigrano šest utakmica, a na teren su izašla tri hrvatska košarkaša. Posebno treba izdvojiti učinak Darija Šarića, koji je unatoč problemima s ozljedom, došao nadomak ‘double-double’ učinka.

Philadelphia je na domaćem terenu upisala novi poraz, a bolji su bili Chicago Bullsi 102-90. U porazu 76’ersa Dario Šarić je počeo utakmicu u prvoj petorci, ali uslijed problema s petom nije mogao pružiti svoj maksimum. Unatoč tome, utakmicu je završio s 9 poena i 10 skokova, te je tako došao na korak od ostvarivanja ‘double-double‘ učinka. Bullse je do pobjede predvodio naturalizirani Španjolac Nikola Mirotić s 22 poena.

Mario Hezonja je u pobjedu Orlanda nad Brooklynom ugradio 11 koševa, 4 skokova i 1 asistenciju, a posebno veseli šut mladog Hrvata. Naime, Hezonja je za 22 minute provedene na terenu imao šut 3-4, 1-1 za tri poena, te 4-4 s linije slobodnih bacanja. Ključ pobjede Orlanda je bio u tome što su imali čak petoricu igrača s dvoznamenkastim učinkom, dok Brooklynu nije pomoglo ni 32 poena Lina. Drugi hrvatski košarkaš u redovima Orlanda Damjan Rudež nije nastupio.

U Madison Square Gardenu Washington je upisao vrijednu pobjedu protiv domaćih Knicksa. Wizardsi su slavili 106-103, a Beal i Wall su ponovno predvodili ekipu Washingtona. Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović na terenu je proveo 31 minutu, no ubilježio je skroman učinak od 8 koševa, 6 skokova i 1 asistenciju. Bogdanović je imao šut iz igre 2-9, a priliku za poboljšanje ima već sutra kada Washington ugošćuje Miami.