[VIDEO] NBA: ŠARIĆ BOLJI OD BOGDANOVIĆA; ZUBAC IZVRSTAN U PORAZU OD OKLAHOME

Ekipa Bretta Browna prošla je brda i doline u proteklih 48 sati (odlazak Noela i Ilyasove; ozljede Embiida i Simmonsa). Sinoćnja utakmica još jednom je dokazala da ekipa Philadelphia 76ersa, kao i cijele sezone, s inspirirajućim učinkom i nesebičnošću može svašta. Jučer su, rezultatom 120:112, pali moćni Washington Wizardsi.

Sixersi su ukupno skupili 28 asistencija i čak 7 igrača s dvocifrenim učinkom (9 ih je upisalo minutažu). Time su došli do prve pobjede nad Washingtonom od sezone 2012-13. Wizardsi su  prije All-Star pauze dobili 15 od 17 utakmica, ali nisu mogli zaustaviti Covingtona (25 poena, 11 skokova), Šarića i ostatak ekipe. Nevjerojatnom igrom, Philadelphia je na poluvrijeme otišla s prednošću od 61:49. Washington je, vođen Wallom (29 poena i 14 asistencija) i Bealom (40 poena), pokušao vratiti u utakmicu, ali raspoloženost, snaga i hrabrost bili su na strani domaćina.

Dario je tako upisao treći double-double učinak zaredom. Kao član startne petorke, u 33 minute upisao je 20 poena (šut za dva 10/15, šut za tri 0/4), 11 skokova, 4 asistencije i jednu krađu.

S druge strane, Bojan Bogdanović upisao je debitantski nastup. U 17 minuta upisao je 2 poena (šut za dva 1/2, šut za tri 0/3), ulovio 4 skoka te imao po jednu asistenciju, ukradenu loptu i blok. ”Jako mi je drago što sam dio ove ekipe, a isto tako jako me motivira to što moji novi suigrači imaju visoko mišljenje o meni,” rekao je Bojan prije susreta.

Izvrstan nastup Ivice Zubca

Bila je ovo bitka između dva ‘playa’, dva imenjaka, dva Russella. Oklahomin igrač, a ujedno i kandidat za MVP-a sezone, bio je uspješniji. Westbrook je, 28. triple-double učinkom sezone (17 poena, 18 skokova i 17 asistencija), predvodio svoje Oklahoma City Thundere do pobjede nad LA Lakersima (110:93).

Lakersi su se opet mučili u napadačkom segmentu utakmice – 36.9% šuta iz igre, uključujući i mizernih 7/35 s linije za tri poena. Ipak imali su i svijetle točke. Jedna od njih je D’Angelo Russell koji je, dan nakon svog 21. rođendana, s velikim samopouzdanjem napadao reket (29 poena, 6 asistencija). ”Imao je izvrsnih trenutaka,” rekao je trener Luke Walton. ”Sviđa mi se kako se izdignuo i preuzeo kontrolu nad napadom… u globalu, mislim da je imao izvrsnu utakmicu.”

Druga svjetla točka, a za nas i bitnija, je nastup Ivice Zubca. Big Zu je za 27 minuta ubacio 11 poena, ulovio 6 skokova, jednom asistirao, jednom ukrao loptu, a uz to imao i 3 blokade.

Te tri blokade bile su i najljepši dio utakmice. Pred kraj 3. četvrtine, u periodu od 3 minute, Zubac je tri put blokirao udarce Enesa Kantera. Oduševljenje komentatora i publike opet nije izostalo.