[VIDEO] NBA: Šarić dvocifren u porazu, Magic deklasiran protiv Bullsa

U posljednjoj ovosezonskoj utakmici na domaćem terenu, Philadelphia 76ersi izgubili su od Indiana Pacersa 120:111. Pacersi su trebali pobjedu ili poraz Bullsa odnosno Heata kako bi osigurali mjesto u doigravanju. Izvrsno su krenuli u utakmicu i u prvoj četvrtini stvorili +21, ali su se srčani Sixersi uspješno vratili i skoro sve preokrenuli na svoju stranu. Ipak, George (27 poena), Young (20 poena) i Turner (18 poena i 13 skokova) uspješno su priveli utakmicu kraju.

Kod domaćina su se istaknuli Holmes (17 poena) i Luwawu-Cabarrot (24 poena), a veliki doprinos je dao i naš Dario Šarić. Šiši je odigrao maksimalne 24 minute – koliko mu dopuštaju doktori, i ubacio 12 poena uz ulovljenih šest skokova. Tome je dodao tri asistencije, dvije krađe te jedan blok.

Jedan od rijetkih s odigranih svih 82 utakmica u sezoni

Šariću je ovo bila 81. utakmica (od 82 moguće) i samo je na korak od još jednog upisivanja u povijesne knjige. Rijetki su igrači koji odigraju baš svaku utakmicu u ovako zahtjevnom natjecanju. Ako uzmemo u obzir i to što je posljednjih tjedana ozlijeđen, uspjeh je još veći.

Sinoć su igrali i Mario Hezonja i Damjan Rudež. Njihov Orlando Magic odigrao je katastrofalnu utakmicu i na kraju su Chicago Bullsi lagano upisali 122:75 pobjedu. Hezonja je za 32 minute upisao tek 7 poena, jednu asistenciju i dvije krađe. Nakon jedne ukradene lopte, uspio je uvrstiti se u Shaqtin’ A Fool kategoriju.

Rudež je odigrao 5 minuta i ubacio 2 poena te ukrao jednu loptu.

Jedini koji je upisao pobjedu bio je Bojan Bogdanović. Njegovi Washington Wizardsi već duže vrijeme tempiraju formu za doigravanje, a sinoć su nadigrali Detroit Pistonse. Raspoloženi Beal (33 poena) i Morris (20 poena) odveli su čarobnjake do 105:101 pobjede.

U posljednjem susretu Pistonsa u postojećoj dvorani The Palace (sljedeće sezone sele u novu arenu), Babo je ubacio 9 poena, ulovio četiri skoka i to sve za 18 minuta na parketu.