[Video] NBA: Šarić i Hezonja odigrali odlično!

Zanimljiva večer najbolje košarkaške lige svijeta

facebook.com/dario9saric

New York Knicksi  su kod kuće poraženi od Phenixs Sunsa sa 110:128. Mario Hezonja je u ovoj utakmici dobio 17 minuta, a zabio je 14 poena, na šutu 6/11 (1 trica), te uhvatio 5 skokova. Phoenix je bio bolja ekipa, a za to se pobrinuo trojac Warren-Booker-Ayton. Kombinirano su ubacili 85 poena, uhvatili 25 skokova i ukrali 5 lopti. Dovoljno za sedmu pobjedu u sezoni. Kod Knicksa najbolji je bio Mudiay sa 32 poena, 6 asistencija i skokova. Dragan Bender je upisao samo ulazak na parket i ništa više.

Dario Šarić je odradio jako lijepo svoju rolu u pobijedi njegovih Timberwolvesa nad Sacramentom. Minnesota je slavila rezultatom 132:105. Timberwolvesi su ponudili jako lijepu košarku i čak devetorica igrača iz zapisnika su postigli dvocifreni učinak! Dario je gađao iz igre 4/6, od čega jedna trica, za 12 poena, dok je još uhvatio sedam skokova i podijelio 3 asistencije. Najviše je zabio Wiggins 17 za Minnesotu, dok je Towns imao 14 poena i skokova. U Sacramentu su odlučili da će odmarati neke igrače i dati priliku igračima koji nisu ove sezone upisali puno minuta. U njihovim redovima najviše je zabio Buddy Hield (21 poen) koji je jučer navršio 25 godina.

U preostalim susretima James Harden je zabio 47 poena(14/31 fg) u pobijedi 102:97 Protiv Utah Jazza. Oklahoma i Chiccago su imali jednu napetu situaciju u trećoj četvrtini kada se nakon odgurivanja Westbrooka i Dunna upleo Robin Lopez koji je nasrnuo na Granta. Na kraju su podijeljene 4 tehničke spomenutim igračima, a frustrirani Lopez je na kraju zaradio i drugu, izbacujuću tehničku. Susret je pripao Oklahomi koja je na krilima Paula George, koji je zabio 24 poena i Westbrooka koji je upisao još jedan triple double učinak, rezultatom 121:96. Spursi su pobijedili loše 76erse, dok su Golden State Wariorsi upisali pobjedu protiv oslabljenih Grizzliesa.

Odličnu utakmicu u Staples Centru odigrali su Clippersi i Portland. U uzbudljivoj utakmici sa puno koševa i atraktivnih poteza, uspješniji su bili Trail Blazersi rezultatom 127:131. Fantastični Lillard je postigao 39 poena i pogodi čak 6/7 trica, dok ga je CJ McCollum pratio sa 27 poena. Na drugoj strani Tobias Harris je odigrao fenomenalno! 39 koševa i 11 skokova u 35 minuta.