[Video] NBA: Šarić maestralan u porazu, solidni nastupi Bogdanovića i Bendera!

Šiši je na parketu proveo 31:25 u kojem je ostvario 27 koševa, jednu asistenciju, osam skokova, dvije ukradene i dvije izgubljene lopte.

Sinoć su trojica Hrvata ostvarila učinke na NBA parketima. Dario Šarić odigrao je najbolju utakmicu sezone u porazu Philadelphije, dok su Bojan Bogdanović i Dragan Bender bili solidni u porazu Indiane, odnosno u pobjedi Phoenixa.

Chicago Bullsi su u svojoj United Center dvorani svladali Philadelphiju 76erse sa 117:115, a najbolji strijelac utakmice bio je naš Šarić. Šiši je na parketu proveo 31:25 u kojem je ostvario 27 koševa (šut za dva 7/13, šut za tri 3/6, slobodna bacanja 4/4), jednu asistenciju, osam skokova, dvije ukradene i dvije izgubljene lopte.

Kod Chicaga najbolji su bili Kris Dunn s 22 poena, šest asistencija i četiri skoka te Nikola Mirotić s ‘double-double’ učinkom od 22 poena, dvije asistencije i 13 skokova.

Indiana Pacersi ugostili su Boston Celticse i u napetoj završnici izgubili sa 111:112. Kod Bostona Kyrie Irving ubacio je 30 poena, dok je kod Indiane Victor Oladipo bio fantastičan s učinkom od 38 koševa. Bogdanović je za poražene igrao malo manje od 29 minuta i pritom je postigao 10 koševa (šut za dva 1/2, šut za tri 2/5, slobodna bacanja 2/2), dvije asistencije i četiri skoka.

Dallas Mavericksi kod kuće su poraženi od Phoenix Sunsa sa 91:97. Harrison Barnes je za domaćine ubacio 26 koševa, dok je kod Phoenixa najviše postigao T.J. Warren (19 poena). U pobjedi gostiju sudjelovao je i Bender koji je u 29 minuta postigao šest koševa (šut za dva 0/2, šut za tri 2/4) i dva skoka.