[Video] NBA: Šarić napokon u prvoj petorci, Bender solidan

Dario Šarić krenuo je u početnoj petorci te solidno odigrao u pobjedi njegove Philadelphije 76ers protiv Dallasa u gostima.

Sinoć su u NBA ligi igrala tri hrvatska košarkaša, a pobjedu je upisao samo Dario Šarić sa svojim Philadelphia 76ersima, dok su i Cleveland Cavaliers Ante Žižića i Phoenix Sunsi Dragana Bendera poraženi.

Philadelphia 76ers su u gostima sa 112-110 svladali Dallas Maverickse što im je tek druga pobjeda ove sezone, a Dario Šarić, koji je utakmicu počeo u prvoj petorci, u 29 minuta je zabio 12 koševa (šut 4/12) uz jedan skok, tri asistencije i jednu ukradenu loptu. Sixerse su do pobjede vodili Ben Simmons i Joel Embiid koji su svaki zabili po 23 koša. Simmons je tome dodao i osam asistencija i sedam skokova.

Kod Dallasa je najbolji bio Harrison Barnes s 25 pogodaka. Wesley Matthews je ubacio 19, Ferrell 17, a J.J. Barea 15.

Phoenix Suns Dragana Bendera je u Portlandu poražen od Trail Blazersa s 114-107.

Damian Lillard je postigao 25 poena za pobjedu Portlanda, C.J. McCollum dodao je 23, a Jusuf Nurkic, bivši igrač Cedevite, ubacio je 17 koševa uz devet skokova

Kod Sunsa Devin Booker postigao je 34 poena, šest skokova i šest asistencija. Bender je odigrao 28 minuta za Sunse i zabio osam koševa (šut 3/5) uz sedam skokova, jednu ukradenu loptu i dva bloka.

New Orleans Pelicans su sinoć uvjerljivo sa 123-101 svladali Cleveland Cavalierse.

Četiri igrača iz prve postave Pelicansa – DeMarcus Cousins, Anthony Davis, Jrue Holiday i E’Twaun Moore – zajedno su zabili 112 od New Orleansovih 123 koša.

Najučinkovitiji kod Cavaliersa bio je Kevin Love koji je upisao peti double-double u šest utakmica sa 26 pogodaka i 11 skokova. LeBron James nije igrao zadnju četvrtinu, a utakmicu je završio sa 18 koševa, pet skokova i osam asista. Dwyane Wade je dodao 15 koševa. Ante Žižić je u pet minuta na terenu ubacio jedan koš i ugrabio dva skoka.