[Video] NBA: Šarić odličan u pobjedi 76ersa, Bender solidan u porazu

Philadelphia je svladala Minnesotu u gostima nakon produžetaka sa 118:112, a zapaženu ulogu ostvario je Šarić.

Sinoć su na NBA parketima nastupe ubilježili Dario Šarić za Philadelphiju 76erse i Dragan Bender za Phoenix Sunse. Dok su Šarićevi 76ersi svladali Minnesotu nakon produžetaka, Benderov Phoenix poražen je kod Sacramenta

Philadelphia je svladala Minnesotu u gostima nakon produžetaka sa 118:112, a zapaženu ulogu ostvario je Šarić koji je za malo manje od 40 minuta koliko je proveo na parketu ubilježio 14 koševa (šut za dva 2/2, šut za tri 3/8, slobodna bacanja 1/2), tri asistencije i osam skokova. Najbolji u redovima pobjednika bio je Joel Embiid koji je zamalo došao do ‘triple-double’ učinka (28 poena, 8 asistencija i 12 skokova), dok je kod domaćina najraspoloženiji bio Jimmy Butler s 38 koševa.

Sunsi su poraženi na gostovanju kod Sacramento Kingsa s 99:92. Naš Bender na parketu je proveo malo manje od 21 minute, a pritom je ostvario osam koševa (šut za dva 1/1, šut za tri 2/6), jednu asistenciju i sedam skokova. Najbolji u redovima pobjednika bio je George Hill s 18 poena, dok je kod Phoenixa T.J. Warren ubacio također 18 koševa.

Philadelphia je na omjeru pobjeda i poraza 14-13 te zauzimaju sedmu poziciju u Istočnoj Konferenciji, dok je Phoenix na 13. mjestu Zapadne Konferencije s omjerom  9-20. U sljedećem kolu Philadelphiju očekuje domaći ogled proti Oklahome City Thunder, dok Phoenix kod kuće dočekuje Toronto Raptorse.