[VIDEO] NBA: Šarić solidan u porazu, Celticsi i dalje uvjerljivi

Na NBA parketima noćas je odigrano sedam utakmica, a poslastica dana bila je ona između Philadelphije i Golden Statea.

U noći sa subote na nedjelju u NBA ligi je odigrano sedam utakmica, a najuzbudljivija je bila ona između Šarićevih Sixersa i aktualnih prvaka Golden State Warriorsa.

Phila je žestoko počela utakmica i već u prvoj četvrtini zabila nevjerojatnih 47 poena i napravila 19 razlike, a do poluvremena su momci Bretta Browna to podigli na velikih 22 razlike. Ipak, iz svlačionice su u drugom poluvremenu izašli neki drugi Warriorsi koji su treću dionicu igre dobili  32 razlike i potpuno preokrenuli rezultat. U četvrtoj su samo potvrdili vodstvo i priveli susret kraju, a završilo je 124:116 za aktualne prvake.

Warriorse su do pobjede vodili Steph Curry s 35 poena i Kevin Durant s 27 poena i sjajnom igrom u obrani gdje je upisao dvije ukradene lopte i dva bloka. Draymond Green je dirigirao s osam asistencija, a sjajnu pomoć imali su i s klupe u liku Davida Westa koji je ubacio 14 poena uz odličan 7 od 8 šut.

Najbolji je u redovima 76ersa bio Ben Simmons s 23 poena, osam skokova i 12 asistencija uz 11 od 15 šut. Covington i Redick dodali su po 20, Embiid 21, a naš Dario Šarić ubacio je 13 poena, uhvatio deset skokova, podijelio četiri asistencije, ukrao dvije lopte i zalijepio jednu ‘bananu’, ali sve to uz očajan 6 od 17 šut.

Naš je igrač uzeo najviše šuteva u ekipi, no uz užasnu realizaciju od samo 35 posto i nastavlja se njegov problem sa šutom. Isto tako treba dodati kako je igrao izuzetno velikih 37 minuta i uhvatio najviše skokova od svih u ekipi.

Boston je stigao do 15. pobjede u nizu svladavši na gostovanju Atlantu sa 110:99. Vodio ih je sjajni Kyrie Irving s 30 poena i fantastičnim 10 od 12 šutom. Pridružio mu se Jaylen Brown s 27 poena i također odličnim 10 od 13 šutem. Schroeder je vodio Atlantu s 23 poena i 9 asistencija, a Bazemore je dodao 19. Boston je ubacio 16 trica uz 47 posto realizacije što je nešto s čime se Hawksi jednostavno nisu mogli nositi.

Do nove pobjede stigao je i Houston i to vrlo lako na gostovanju u Memphisu gdje su domaćinima dopustili samo 83 poena. Harden je zabio 29 poena uz sedam asistencija i šest ubačenih trica, a Grizzliese je predvodio Parsons sa 17 poena. Završilo je 105:83 za Rocketse koji su upisali 13. pobjede ove sezone.

Jazz je razbio Orlando Magic čak 40 razlike, a za osramoćeni Magic naš Mario Hezonja odigrao je 14 minuta, no opet nije iskoristio priliku, ubacio je 4 poena uz 2 od 8 šut. Razbijani su bili i Milwaukee Bucksi i to kod jedne od najgorih momčadi u ligi. Dallas ih je školovao sa 111:79, a vodio ih je Wesley Matthews s 22 poena i osam asistencija.