[VIDEO] NBA: Šarićev drugi double-double zaredom ipak nije bio dovoljan za pobjedu

Philadelphia 76ersi su na gostovanju kod Sacramento Kingsa odigrali utakmicu u kojoj je tempo bio žustar, a rezultat neizvjestan do posljednje sekunde. Na kraju je ipak nedostajalo koncentracije u najkritičnijem dijelu susreta i domaćini su predvođeni Zachom Randolphom (20 poena) upisali 109:108 pobjedu. Dario Šarić je, uz Covingtona (24 poena) i Embiida (22 poena), drugim double-double učinkom zaredom opet bio jedan od najboljih Sixersa.

Izvrsno koristi ukazano povjerenje trenera

Šarić je sinoć za 34 minute ubacio 13 poena uz 10 ulovljenih skokova i dvije asistencije čime je pokazao da trener Brett Brown nije pogriješio kad mu je dao povjerenje i vratio ga u startnu petorku. “Njegova srčanost, lucidnost i hrabrost pokazuju da je pravi Sixers,” izjavio je Brown. Doista, Dario se preporodio i predstavlja jednu od glavnih karika u veoma optimističnim redovima Sixersa.

Nakon utakmice okrenuo se nadolazećem susretu u noći sa subote na nedjelju protiv aktualnih prvaka Golden State Warriorsa i izjavio: “Ovo je najteža liga na svijetu, mi imamo mladu ekipu i ako ćemo biti 100% u utakmici ne znam zašto ih ne bi dobili na njihovom terenu u San Franciscu!”

Ujedno, ova utakmica bila je i prvi duel našeg Šišija i srpskog rookieja Bogdana Bogdanovića. Iako je Bogdan ubacio devet poena na kraju je ipak upisao pobjedu.

Uganuće gležnja LeBrona Jamesa i sitna minutaža za Zubca

U ostalim susretima večeri nastupio je još Ivica Zubac. Njegovi Los Angeles Lakersi upisali su 111:95 poraz na gostovanju kod Washington Wizardsa, a Zubac je za tri munte na parketu skupio dva poena i dva skoka. Za Wizardse je John Wall ubacio 22 poena, dok su za Lakerse Lopez i Clarkson ubacili po 15.

Ante Žižić opet je ostao bez minutaže, a Cleveland Cavaliersi su upisali poraz protiv Houston Rocketsa rezultatom 117:113. Utakmicu je obilježio James Harden triple-double učinkom (35 poena, 11 skokova, 13 asistencija), dok je za Cavse LeBron James ubacio 33 poena i imao devet izgubljenih lopti što mu je najveći broj turnovera nakon 2005. godine kada je u utakmici protiv New Orleans Hornetsa (današnji Pelicansi) imao njih čak 10.

Situacija koja je obilježila prvu četvrtinu kada je James stao na nogu Trevora Arize i uganuo gležanja, ali je svejedno bio najbolji Cavs i ubacio već spomenuti broj poena.