[VIDEO] NBA: Šarićev egzibicionalizam – još jedan izvrstan učinak i potez za pamćenje

Šarićeva behind-the-back asistencija protiv Warriorsa; screenshot youtube.com

“Imamo izvrsnu mladu ekipu i ne znam zašto ne bi mogli pobijediti Warriorse u San Franciscu,” bile su Šarićeve riječi nakon poraza od Kingsa. Ipak, Golden State Warriorsi ipak su uspjeli slomiti otpor Philadelphia 76ersa i upisati 135:114 pobjedu. Sixersi su se izvrsno držali skoro do polovice treće četvrtine, imali i +5 ali to ipak nije bilo dovoljno protiv branitelja naslova. Warriorse je predvodio dinamični trio Curry-Thompson-Durant kombinirano ubacivši 74 poena (22-23-29), dok su u redovima Sixersa bili najraspoloženiji Reddick (17 poena), Luwawu-Cabarrot (15 poena) i Šarić (14 poena).

Majstorska asistencija

Jedan od najljepših poteza večeri pripada našem Dariju Šariću. Naime, na kraju druge četvrtine, izvrsnim behind-the-back dodavanjem pronašao je veterana JJ Reddicka koji je iz kornera pogodio tricu i usput izborio jedno slobodno bacanje.

Šiši je inače odigrao 27 minuta te uz 54.5% šuta iz igre ubacio 14 poena, ulovio tri skoka, triput uposlio suigrače, imao jednu krađu i jednu blokadu.

Pobjede Bendera i Žižića, porazi Hezonje i Zubca

U ostalim susretima nastupile su ekipe još četvorice Hrvata. Dragan Bender bio je sinoć drugi naš najefikasniji igrač s osam poena i asistencijom za 18 minuta na parketu u 118:110 pobjedi njegovih Phoenix Sunsa nad Minnesota Timberwolvsima. Sunse je predvodio TJ Warren s 35 poena, dok je za Vukove Wiggins ubacio 27.

Orlando Magic upisao je peti ovosezonski poraz na gostovanju kod Denver Nuggetsa. Domaćine je do pobjede predvodio Murray s 32 poena, a priključio mu se Nikola Jokić s učinkom blizu triple-doubla (12 poena, 17 skokova i 9 asistencija).

Za Magic je Speights ubacio 19 poena, a naš Mario Hezonja je u pet minuta upisao jedan poen te jedan skok.

Cleveland Cavaliersi upisali su 111:104 pobjedu na gostovanju kod Dallas Mavericksa. Kevine Love bio je najraspoloženiji Cavs s 29 poena, a za Maverickse je Barnes ubacio 23. Ante Žižić i ovu je utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

Ivica Zubac, kao i Žižić, odsjedio je utakmicu na klupi za pričuve i to u 98:90 porazu njegovih Los Angeles Lakersa na gostovanju kod Milwaukee Bucksa. Utakmicu je obilježio Lonzo Ball triple-double učinkom (19 poena, 12 skokova, 13 asistencija) čime je postao najmlađi igrač u povijesti s takvim učinkom. S druge strane, Greek-Freak opet je imao svoj show i s 33 poena (trećina poena njegove ekipe) bio najbolji Bucksa, a ujedno i najzaslužniji pojedinac u pobjedi.