[VIDEO] NBA: Slab učinak Bogdanovića, Celticsi preuzeli vodstvo

Bojan Bogdanović sportingnews.com

Nakon bitnih pobjeda na domaćem terenu, Washington Wizardsi našeg Bogdanovića nisu uspjeli nastaviti u istom ritmu i na gostovanju. Boston Celticsi su petu utakmicu vrlo rano stavili pod kontrolu i na kraju upisali zasluženu 123:101 pobjedu.

Za preuzimanje 3-2 vodstva u polufinalnoj seriji Istočne konferencije najzaslužniji je bio Avery Bradley s 29 poena (28 u prvom poluvremenu). Ujedno, Wizardsi su u prvom poluvremenu imali 38.5% šuta iz igre, dok su Celticsi bili na visokih 58.1%. Sve je to dovelo do značajnih +16 na poluvremenu, od čega se Čarobnjaci nisu mogli oporaviti.

Kelti su igrali izvrsnu obranu, ali više od svega bitnija je bila raspoloženost u napadu. Brzom tranzicijom dolazili su do laganih poena, puno puta uhvatili obranu Čarobnjaka na spavanju… Jedna od tih situacija dogodila se skoro na samom početku utakmice, kad su cijelu dužinu terena u dva dodavanja prošli za 3.6 sekundi. Promašaj Beala ulovio je Crowder, brzo dodao za Thomasa koji je prekrasnim alley-oop dodavanjem pronašao Johnsona za zakucavanje.

Bojan se uklopio u sivilo Čarobnjaka

U redovima gostiju iz glavnog grada Amerike, najbolji je bio Wall s 21 poenom, ali uz mizeran šut kao i većina ekipe. Bojan Bogdanović sinoć je uzeo titulu igrača s najslabijim šutom. Iz igre je šutirao tek 14.3% što mu je bilo dovoljno za 6 poena, od čega su tri bila s linije slobodnih bacanja. Uz tu jednu pogođenu tricu, Babo je ulovio i šest skokova, podijelio četiri asistencije, te ukrao jednu loptu.

Wizardsima sad slijedi dan odmora i mogućnost da izbore 7. utakmicu pred svojim navijačima u noći s petka na subotu.