[VIDEO] NBA: Uzbudljiva večer u NBA

U sjeni Velikog trejda 76ersa i Timberwolvesa

Kakva večer u NBA!

Bogat program je sinoć bio na repertoaru u NBA, a sve je začinila vijest koju su plasirali Američki novinari. Dario Šarić je u razmijeni Minnesote i Philladelphie promijenio klub, a Jimmy Butler se pridružuje The Processu, te uz Bena Simmonsa i Joela Embiida stvara novu veliku trojku, te mijenja hijerarhiju istoka. Dario Šarić se pridružuje bivšim prvim pickovima iz 2014. i 2015. godine, Karl Anthony-Townsu i Andrewu Wigginsu u Minnesoti. S njim je u razmijeni poslan Robert Covington, te se očekuju bolji nastupi Timberwolvesa u nastavku sezone!

Vratimo se mi na pregled rezultata. Sinoć je odigrano 10 susreta, od kojih su domaćini odnijeli 8 pobjeda.

Večer su otvorili Toronto Raptorsi(12-1) i New York Knicksi(4-9). U susretu na puno koševa, Raptorsi su bili uspješniji i odnijeli pobjedu sa 128:112. Pascal Siakam je zabilježio osobni rekord, te je najzaslužniji za pobjedu sa 23p 3sk 2as. Stvarno impresivnu utakmicu je odigrao Siakam, za što mu je trebalo 6 pogođenih šuteva iz 7 pokušaja, od čaga je promašio tricu, te jedno slobodno bacanje iz 9 pokušaja. Pratio ga je Jonas Valanciunas sa 19p 10sk. S druge strane, naš Mario Hezonja je odigrao odličnu utakmicu! Susret je završio sa 13p 5sk za 21 minutu igre, šut na 75%. Najbolji u redovima Knicksa je bio Tim Hardaway Jr. sa 27p 4sk.

U Texaškom obračunu, San Antonio Spursi su bili bolji od Houston Rocketsa. Susret je završio 96:89. Kod San Antonia najbolji je bio LaMarcus Aldridge sa 27p 10sk. Hoston su predvodili James Harden i Eric Gordon sa 25, odnosno 23 poena. Houston je šutirao iz igre mizernih 33% te su dvojac Harden-Gordon imali kombinirani šut od 17/53, što je dovelo do već 7 poraza u sezoni. S druge strane Spursi su na  omjeru 7-4.

Oklahoma(7-5)je stala na 7 pobjeda u nizu. U utakmici protiv Dallasa(4-8), bez ozljeđenog Westbrooka, izgubili su rezultatom 111:96. Luka Dončić dokazuje o kakvom se igraču radi i definitivno je jedan od najspremnijih rookiea koji je ikada došao u ligu. Susret je završio sa 22p 6sk i 8as, ali impact koji donosi na teren u ovoj ekipi Dallasa je veličanstven. Pored njega najbolji je bio stari lisac J.J. Barea sa 21p 5as sa klupe. Paul George se trudio održati OKC što dulje u utakmici, te je imao odličnu pomoć u Stevenu Adamsu(20p 13sk) i Dennisu Schroderu(19p 6sk), ali ipak to nije bilo dovoljno. PG je završio utakmicu sa 20p 13sk i 6as.

Los Angeles Lakersi(6-6) su na gostovanju u Sacramentu, protiv domaćih Kingsa(7-6) odnijeli pobjedu 86:101. Sacramento je predvodio, u zadnje vrijeme fenomenalni, De’Aaron Fox sa 21p 7sk ali nije imao potrebnu pomoć suigrača. Lakersi su pak predvođeni najbolji košarkašom današnjice, LB Jamesom(25p 7sk) upisali 6 pobjedu ove sezone. Luke Walton je našem Ivici Zubcu dodijelio čak jednu! minutu igre.

U susretu 11. ekipe  i posljednje 15. ekipe Istoka Chicago Bullsa(4-9) i Cleveland Cavaliersa(1-11), domaći Bullsi su odnijeli pobjedu tijesnim rezultatom 99:98. Najbolji kod Bullsa je bio Zack LaVine sa 24p 8sk i 5as. Kod Clevelanda koji igraju bez ozljeđenog Kevina Lovea, najbolji su bili Tristan Thompson(20p 12sk) i Rodney Hood(20p) koji je zabio posljednji koš na utakmici minutu prije kraja. Ante Žižić je dobio 14 minuta igre od trenera Larry Drewa, te zabilježio 4p 4sk.