[VIDEO] NBA: Velika pobjeda Rocketsa nad prvacima

Domaćini su bili uspješni i zabilježeli pobjede u sva tri odigrana susreta

Večeras su odigrane 3 utakmice u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

Houston(7-7) je ugostio prvake Golden State(12-4), prvi puta nakon sedme utakmice konferencijskog finala u playoffu prošle godine. Na početku utakmice smo vidjeli lošu igru. Aktualni MVP James Harden je van šuterske forme i momčad Wariorsa ga je puštala na veliki broj pokušaja iz daljine, da bi se pri kraj poluvremena malo razigrao. Wariorsi pak bez ozljeđenog Steph Currya ne izgledaju dobro što govori podatak od 8 izgubljenih lopti na 9 momčadskih asistencija u prvom poluvremenu. Drugo poluvrijeme je nastavilo agoniju Wariorsa koji su zabili na večerašnjem susret najmanje poena cijelu sezonu. Houston je početkom četvrte četvrtine napravio seriju 21-0 i završili utakmicu sa 107:86 rezultatom. Golden State Wariorsi su zabili samo 3 trice na cijeloj utakmici. Kod Houstona najbolji Harden sa 27 poena, Wariorse je predvodio Kevin Durant sa 20.

Denver Nuggetsi(10-5) su upisali četvrtu najveću pobjedu u povijesti franšize. Sa 138:93 bili su bolji od Atlante(3-12). Najbolji kod Denvera je bio Juancho Hernangomez sa 25 poena. Kod Atlante je najbolji bio veliki Jeremy Lin sa 16.

Zanimljivo je bilo u Los Angelesu gdje su Clippersi(9-5) dočekali San Antonio Spurse(7-7). Susret je otišao na stranu Clippersa rezultatom 116:111. DeMar DeRozan se u posljednjoj četvrtini trudio da možda izvuče pobijedu za svoju ekipu ali nesretno izgubljena lopta 20-ak sekundi prije kraja je značio kraj susreta. DeRozan je susret završio sa 34 poena. Kod Clippersa najbolji stari lisac Lou Williams sa 23 poena.