[Video] NBA: Velika utakmica u Houstonu!

Tri naša reprezentativca su sinoć upisala nastupe za svoje momčadi, od kojih je ponovno Bender lijepo iskoristio svoju priliku

facebook.com/dario9saric

Od 10 odigranih susreta u NBA sinoć, Hrvati su upisali tri nastupa, a Bender nastavlja iskorištavati prilike kod trenera Kokoškova.

Pregled počinjemo sa najzanimljivijom utakmicom odigranom sinoć. Houston Rocketsi su kod kuće pobijedili Toronto Raptorse rezultatom 121:119. Nakon prvog poluvremena u kojem su Rocketsi vodili sa čak 22 razlike, nije se očekivala ovako zanimljiva utakmica. James Harden je ponovno predvodio svoju momčad sa 35 poena, dok je u prvom poluvremenu prikazao lošiju predstavu sa samo 13 poena i šutom 3/11. U nedostatku igre prve violine, ostatak Rocketsa je povukao i napravio spomenutu razliku koja se do poluvremena istopila na samo 9 poena (61:70). Harden je u nastavku pokazao zašto je trenutno najbolji igrač lige, ali Toronto se u završnici približio na 2 poena razlike. Kawhi Leonard je postigao 32 poena i predvodio svoju momčad do povratka, ali u posljednjem napadu nije iskoristio priliku da tricom pobjedu donese svojoj ekipi.

Minnesota je na gostovanju u Uthi izgubila rezultatom 106:102. Najzaslužniji za ovu pobjedu Jazza je bio Donovan Mitchell sa 24 poena i 11 asistencija. U trećoj četvrtini je došlo do jedne situacije, nakon loše sudačke odluke, gdje je Taj Gibson potpuno poludio na suce i srećom po njega, suigrači su ga spriječili da napravi glupost. Gibson je izbačen iz igre, a kazna mu svakako slijedi. Dario Šarić je nakon toga dobio priliku, ali nikako da proigra u ovoj momčadi Timberwolvesa. Završio je bez poena i uhvatio samo jedan skok u 18 minuta igre. Kod T-wolvesa standardno najbolji Karl-Anthony Towns sa 33 poena i 10 skokova.

Dragan Bender odlično koristi, posljednja četiri susreta, priliku nastalu ozljedama na centarskoj poziciji u svojoj momčadi. U porazu kod Nuggetsa 132:95 je ubacio 14 poena, skupio 5 skokova i dvije asistencije, te ukradenu loptu za 31 i pol minutu na terenu. Njegovu momčad je predvodio Devin Booker sa 35 poena. Kod Denvera koji je igrao bez Nikole Jokića, istakao se prekaljeni veteran Paul Millsap sa 20 poena i 9 skokova.

Cavaliersi su kod kuće upisali još jedan poraz, 19. na domaćem parketu, od Miami Heata 94:100. Ante Žižić još uvijek drži startnu poziciju za svoju momčad, a u ovoj utakmici je ubacio 10 poena (4/7 šut) i skupio 9 skokova za 27 minuta akcije. U redovima njegove momčadi najbolji Cedi Osman sa 29 poena. Miami je predvodio Justice Winslow koji je skupio 27 poena i 7 skokova na ovoj utakmici.

U susretu New York Knicksa, Mario Hezonja je ostao na klupi i nije sudjelovao u porazu kod Brooklyn Netsa. Washington je na krilima 27 poena Bradleya Beala pobijedio u Orlandu Magic sa 91:95. U zanimljivoj utakmici Dallas Mavericksa i Detroit Pistonsa vidjeli smo 32 poena i po 8 skokova i asistencija Luke Dončića, dok je Blake Griffin kod Detroita imao 35 poena i 7 skokova. Mavericksi su upisali pobjedu rezultatom 106:101.