[VIDEO] NBA: Veliki debi Šarića za Timberwolvese!

Šarić je pobjedom debitirao za Timberrwolvese, Butler doživio poraz u prvom nastupu za 76erse. Ispisana povijest u Los Angelesu

U najboljoj košarkaškoj ligi na svijetu, sinoć je odigrano 11 susreta.

Dario Šarić je debitirao za novu momčad Minnesotu Timberwolvese(6-9) u domaćoj pobjedi nad New Orleans Pelicansima(7-7). Rezultat je iznosio 107:100 za momčad iz Mineapolisa. Dario Šarić je susret započeo na klupi. Dobio je 20 minuta u igri i za to vrijeme skupio 9 poena i 3 skoka. Minnesota je na ulasku u četvrtu četvrtinu imala vodstvo, da bi Pelicansi napravili seriju 15-2 i susret doveli u neizvjesnu završnicu. No tada Wiggins (23p)i Towns (25p) uzimaju stvari u svoje ruke. Prvo Towns blokira na ulazu Anthony Davisa, da bi u sljedećem napadu asistirao Wigginsu za ludo zakucavanje na Mirotiću. Na samom kraju utakmice Nikola Mirotić je izvrnuo gležanj i morao je napustiti igru. Šarićev suigrač iz Philladelphie, Robert Covington, također je debitirao za Timberwolvese i imao je 13 poena. Kod Pelicansa najefikasniji Moore i Davis, sa 31, odnosno 29 koševa.

Mario Hezonja je imao 6 poena u porazu njegovih Knicksa(4-11) protiv Oklahome City Tundera(9-5). Krajnji rezultat je iznosio 128:103. Oklahoma igra odlično u zadnje vrijeme, te su nakon uvodnih četiri poraza na otvaranju sezone, zabilježili 9-1 učinak. Kod Oklahome, koja još uvijek igra bez ozljeđenog Westbrooka, najbolji je bio Paul George sa 35 poena, 7 skokova i 5 asista. New York je predvodio Tim Hardaway Jr. sa 20.

Ante Žižić je u porazu svojih Cavaliersa(2-12) protiv Washington Wizardsa((5-9) dobio 15 minuta za učinak od 2 poena i 3 skoka. Washington je slavio sa 119:95 rezultatom. Najbolji u redovima Washingtona je bio Bradley Beal sa 20, a kod Clevelanda Sexton sa 24.

Phoenix Sunsi(3-11) ugostili su San Antonio Spurse(7-6) i odnijeli pobjedu rezultatom 116:96. Dragan Bender je kratko ušao u igru, 4 minute, i za to vrijeme nije uspio zabilježiti neki učinak. Sunse je do treće pobjede u sezoni predvodio TJ Warren sa 27 poena, a kod Spursa je DeRozan imao 24.

Priča večeri se svakako odvijala u Staples Centru u Los Angelesu. Domaći Lakersi(8-6) pobijedili su Portland Trail Blazerse(10-4) rezultatom 126:117. Najbolji igrač današnjice, LeBron James, odigrao je svoju najbolju utakmicu do sada kao laker. Zabilježio je 44 poena 10 skokova i nedostajala mu je jedna asistencija do triple-doublea. Četiri minute prije kraja utakmice, zabilježio je novi milestone u karijeri, i to kakav. Pogodivši dodatno slobodno bacanje pri rezultatu 120:106, LeBron je preskočio također bivšeg lakera Wilta Chamberlaina na ljestvici strijelaca svih vremena. Trenutno je James 5 strijelac u povijesti lige sa 31,420 koševa, te su ispred njega još samo Kobe Bryant, Michael Jordan, Karl Malone i Abdul- Jabbar. Kod Portlanda, najbolji je bio Dame Lillard sa 31 poenom.

Momčad Orlando Magica(7-8) ugostila je momčad Philladelphia 76ersa(9-7) i odnijela pobjedu rezultatom 111:106. Za Phillu je debitirao Jimmy Butler, koji je došao u sklopu razmijene sa T-Wolvesima. U premijernom nastupu, Butler je imao 14 poena, 4 skoka, 2 asistencije i ono najvažnije, zabilježio je poraz. Joel Embiid se trudio držati svoju ekipu u igri što mu je išlo i za rukom, ali u posljednjoj četvrtini Orlando uspijeva okrenuti rezultat. Vrhunska blokada Isaaca, Rossova trojka za +3 i nepažnja JJ Reddica u zadnjem napadu 76ersa, Orlandu donosi sedmu pobjedu u sezoni. Kod Orlanda najkorisniji Nikola Vučević sa 30 poena i 8 skokova, dok je za Philly Embiid upisao triple-double 19/13/10.