[VIDEO] NBA: Zaustavljen Šarićev niz; Zubac nastavlja s dobrim igrama

Kada Philadelphia 76ersima ide dobro u napadu, trener Brett Brown voli reći da sistem u ekipi funkcionira na principu kokica (‘popcorn’), referirajući se na dobro strujanje lopte i jako dobru ulaznost šuta. Sinoć u 107:94 porazu protiv Indiana Pacersa, željno iščekivani ‘pop’ jednostavno nije bio tamo. Sixersi su iz igre šutirali slabih 39.8 posto, dok su Pacersi izvrsnom obranom i dvocifrenim učinkom prve petorke (Paul George 21 poen) lako kontrolirali utakmicu i došli do pobjede. ”Pokazali su zašto su izjednačeni na petom mjestu Istočne konferencije i zašto će nastupati u ‘ozbiljnom’ dijelu sezone”, izjavio je Brown. ”Mislim da su odigrali izvrsnu obranu i u tom dijelu smo ih i najviše osjetili.”

Dario Šarić uklopio se u loš šuterski učinak Sixersa. U 28 minuta ubacio je tek 9 poena (šut za dva 2/9, šut za tri 1/6; slobodna bacanja 2/2), ulovio deset skokova te upisao jednu asistenciju.

Ništa od rušenja Iversonovog rekorda

Tako je Šarić prekinuo niz s dvocifrenim učinkom što se tiče poena i zaustavio se na 22 utakmice. Ipak ostat će zabilježen u povijesti kao tek drugi rookie u povijesti Sixers kojem je to pošlo za rukom. Iako je Dario imao izrazito lošu šutersku večer, svi su hvalili njegovu defenzivnu igru. ”To je jedna od tih noći”, izjavio je Brown. ”Ali nikad ne sumnjam u njegovu srčanost i borbenost, a ovakve noći se događaju.”

Solidan nastup Ivice Zubca

Los Angeles Lakers su, samo dva dana nakon ubačenih 130 poena u pobjedi nad Timberwolvesima, u potpunosti zakazali u napadačkom dijelu svoje igre. Portland Trail Blazersi su pokazali zašto su ekipa koja se bori za mjesto u playoffu i na kraju slavili s mirnih 97:81. ”Napad je najviše zakazao u trećoj četvrtini”, rekao je trener Lakersa, Luke Walton. ”Iako šut nije ulazio, iako smo zabili samo 32 poena u prvom poluvremenu, poruka dečkima na poluvremenu je bila da još uvijek imamo utakmicu u rukama… Ali svaki put kad bi pogriješili ili kad bi krivo pročitali njihove namjere, Blazersi bi nas kaznili.”

Ivica Zubac šuterski je bio malo bolji od Šarića. Za 25 minuta ubacio je 10 poena (šut za dva 4/7, šut za tri 0/2; slobodna bacanja 2/2), ulovio 7 skokova i podijelio dvije asistencije.