[Video] NBA: Žižić odličan protiv Pelicansa!

Ivica Zubac pružio još jednu sjajnu partiju, Indiana se nije baš lijepo provela u Bostonu

facebook.com/zizicante

Cleveland Cavaliersi su u gostima protiv New Orleans Pelicansa doživjeli poraz 140:124. U utakmici na puno koševa, Ante Žižić je dobio priliku i zabilježio 10 poena, 4 skoka, 2 asistencije i blokadu za 20 minuta igre. Ipak priča ove utakmice je nevjerojatni Anthony Davis! Davis je ubacio 38 poena, iz igre je gađao 11/17 (64,7%), uhvatio 13 skokova, 7 asistencija, 2 ukradene i 4 blokade! Jednostavno je Davis pomeo Cleveland, za koji je najviše poena ubacio Jordan Clarkson 21.

Bojan Bogdanović je imao lošu večer, te se uklopio u sivilo njegovih Pacersa. Celiticsi su ugostili spomenute Pacerse u TD Gardenu i nanijeli im visoki poraz od 135:108. Indiana se dobro držala do druge četvrtine ali onda Boston preuzima ostatak utakmice u svoje ruke i do kraja utakmice lagano povećavaju svoju prednost. Bojan je imao samo 7 poena (3/9 iz igre, 1/4 trice), uhvatio 3 skoka, podijelio 3 asistencije i ukrao jednom loptu. Domantas Sabonis je bio najbolji u Pacersima sa 20 poena, 7 skokova i 5 asistencija. Kod Bostona najviše su imali Brown 22, Morris 22, Tatum 20.

Los Angeles Lakersi su upisali drugu pobjedu za redom. Nakon gostujuće pobjede u Dallasu, večeras su pobijedili na domaćem parketu Detroit Pistonse sa 113:100. Lakersima je napokon krenulo nakon ozljede Lebron Jamesa. Činjenica da nitko od igrača Pistonsa nije išao preko 20 poena, a najviše je imao Blake Griffin, 16 govori kakvu su večer imali momci Dwane Caseya. S druge strane kod Lakersa Kyle Kuzma je odigrao fantastično zabivši 41 poen i tako postao tek četvrti igrač ove sezone koji je postigao 40 poena do posljednje u prve tri četvrtine. Zadnju nije ni odigrao. Ivica Zubac je ponovno dobio minutažu od trenera Lukea Waltona, čak 23 i pol minute. Zabio je 11 poena na 4/8 šutu, tek mu je jedan skok nedostajao za double-double, a ubilježio je asistenciju i ukradenu loptu.

Od ostalih zanimljivosti u preostalih 7 susreta treba napomenuti ponovno fenomenalnog Luku Dončića u pobjedi Dallasa protiv Phoenixa 104:94. Postigao je 30 koševa, što mu je 4. puta u prvoj NBA sezoni, a takve pothvate su do sada ubilježili samo Kevin Durant i LeBron James. Dragan Bender je susret odgledao s klupe. U međusobnom susretu dva kandidata za MVP nagradu ove godine, uspješniji je bio Grk. Milwaukee je u Houstonu uzeo pobjedu 109:116 na krilima Antetokounmpa koji je imao 27 poena i 21 skok, dok je u jednom pokušaju proigravanja suigrača, napucao svom silinom Hardena u lice sa loptom! Brada je imao 42 poena, 11 skokova i 6 asistencija ali ovoga puta pobjednik je bio Grk.