[VIDEO] NBA: Žižić zaigrao protiv Bostona

Kakva utakmica u Brooklynu!

U NBA je sinoć odigrano 11 susreta.

Boston Celticsi(12-10) ugostili su Cleveland Cavaliers(4-17) i odnijeli pobjedu rezultatom 128;95. Ante Žižić je dobio 19 minuta protiv raspoložene momčadi Bostona. Upisao je 5 poena i uhvatio dva skoka. Kod Bostona čak su sedmorica igrača završila sa dvocifrenim brojem koševa. Posebno raspoložen je bio Kyrie Irving koji je bivšem klubu utrpao 29 poena i podijelio po 4 skoka i asistencije. Kod Clevelanda najkorisniji je bio Tristan Thompson sa 13 poena i 12 skokova.

Los Angeles Lakersi(13-9) su ugostili Dallas Maverickse(10-10) Luke Dončića. Luka je dobro započeo susret, te je u jednom napadu blokirao čak dva puta LeBrona Jamesa ali onda kralj počinje svoj šou. Do kraja je zabio 28 poena, podijelio 4 asistencije i uhvatio 5 skokova. Pogađao je teške šuteve, zabijao u zadnjoj četvrtini kada je bilo bitno. Donio je svojoj ekipi 13. pobjedu sezone, a Dallas nije imao nikakvog rješenja za njega. Luka Dončić je završio susret sa samo 6 poena ali isto tako, sve više pokazuje svoj široki repertoar poteza, koji je za jednog rookie igrača čudesan. Krajnji rezultat je iznosio 114:103. Kod Dallasa najefikasniji Harrison Barnes sa 28 poena.

Dupli produžetak smo gledali u Brooklynu, gdje su Netsi(8-15) poraženi od čudesnih Memphis Grizzliesa(13-8). Rezultat je iznosio 125:131 za Memphis, koji je ovom pobjedom učvrstio 5. mjesto na zapadu. Prije sezone ovakav podatak o Memphisu je mogao naletjeti samo na podsmjeh svih koji su bili blizu lige, ali Grizzliesi rade čuda. Prvo je Russell izgubio loptu pri kraju regularnog dijela, nakon čega je Jeren Jackson JR zabio za poravnanje.  U posljednjem napadu zadnje četvrtine, Dinwiddie nije uspio uputiti šut prema košu,  te se išlo u prvi produžetak. U produžecima je glavnu ulogu kod Memphisa preuzeo Mike Conley. Nakon što je na kraju prvog produžetka nesretni Dinwiddie ponovno izgubio loptu, Conley je poravnao za drugi produžetak, da bi u drugom produžetku riješio pitanje pobjednika. Kod poraženih, najviše je zabio Russell 26 i Carroll 21, dok je spomenuti Conley za Memphis ubacio 37 poena i podijelio 10 asistencija. Rookie Jaren Jackson JR opravdava izbor visokog picka, te je u ovom susretu ubilježio 36 poena i uhvatio 8 skokova.