[VIDEO] NBA: Zubac konačno dobio priliku i među “velikim dečkima”

Ivica Zubac sportingnews.com

Nakon izvrsnih igara u razvojnoj ligi, Ivica Zubac dočekao je svoju priliku i u NBA. U susretu protiv Chicago Bullsa odigrao je tri minute, čime je ukupno ove sezone odigrao tek 10 minuta u četiri susreta. Los Angeles Lakersi upisali su 103:94 pobjedu, a Ivica je ubacio dva poena te ulovio jedan skok.

42 poena u dvije utakmice

Sam ulazak u sezonu dao je naslutiti da će se Zubac teško izboriti za minutažu nakon što su Lakersi doveli Brooka Lopeza i Andrewa Boguta . Stoga su ga poslali u razvojnu ligu u njihovu drugu ekipu – South Bay Lakers. U dvije odigrane utakmice Zubac je ukupno ubacio 42 poena uz izvrsne defenzivne učinke što nije promaknulo očima javnosti pa su se tako često mogle čuti izjave kako Lakersi troše Ivičin talent na klupi.

Jedno je sigurno – Ivica će ovaj tjedan vjerojatno odigrati još dvije utakmice u drugoj ekipi, a njegov rad i talent će sigurno doći do izražaja.

Inače, Lakerse je u pobjedi nad jednom od najslabijih ekipa ove sezone predvodio Kyle Kuzma s 22 poena, dok je Denzel Valentine ubacio 17 za Bullse. Gosti iz Chicaga su odigrali izvrsno prvo poluvrijeme i imali +14, ali je drugo poluvrijeme domaćin ubacio u brzinu više, te prvo anulirao nedostatak da bi zatim na kraju velikim preokretom i upisao pobjedu.