[VIDEO] NBA:Bogdanović na razini, Šarić i Zubac upisali nastupe

U tri susreta noćas Hrvati upisali pobjede protiv protivničkih ekipa

NBA nam je sinoć ponudio 8 utakmica. Indiana, Philadelphia i Lakersi su odnijeli pobjede protiv svojih protivnika. Od ostalih utakmica najviše treba istaknuti povratak Anthony Davisa i Jamesa Hardena na parkete.

Prva utakmica dana nam je ponudila dvoboj Philadelphia 76ers i Detroit Pistons.  Dario Šarić je za domaće 76erse sakupio  22 min igre, te u tom vremenu ubilježio učinak od 5p 4sk 3as. Forma mladog Šibenčana je i dalje u padu, što ne čudi s obzirom na broj utakmica koje je mladi Dario skupio u zadnje 2 godine. Utakmicu je odlučio vrhunski Joel Embiid, koji je već u prvom poluvremenu usmjerio utakmicu u korist svoje ekipe. Postao je prvi igrač 76ersa još od 2005. godine i Allena Iversona sa 30+ poena u prvom poluvremenu. Utakmicu je završio sa 39p 17sk. U drugom poluvremenu gosti iz Detroita su se pokušali vratiti u igru, prvenstveno preko Blake Griffina koji je utakmicu završio sa 38p 13sk 6as, ali ipak nedovoljno. Utakmica je završila rezultatom 109:99 za ekipu iz grada bratske ljubavi.

U najzanimljivijem susretu večeri susreli su se Indiana i Boston. Susret je obilježio ponovno sjajni Victor Oladipo, koji je uz 24p 12sk i 3uk pogodio trojku za minimalnu pobjedu svoje ekipe, ali treba istaknuti neviđeni promašaj Kyrie Irvinga (18p 6sk 3as) netom prije spomenute trojke. Bojan Bogdanović je isporučio večeras ono što se od njega i traži. Za 23 min u igri, gađao je 6/11 iz igre, od toga 2/5 za 3p, što mu je bilo dovoljno za 16p te je još nadodao 3sk za valorizaciju od +8. Na gostujućoj strani, najkonkretniji je uz već spomenutog Irvinga bio Marcus Morris sa 23p i 6 sk.

Los Angeles Lakersi LeBrona Jamesa su zabilježili još jednu pobjedu. Ovoga puta su bili bolji od domaćih Portland Trail Blazersa sa rezultatom 110:114. Ivica Zubac je za Lakerse odigrao 19 min te skupio 9p i 8sk na šutu iz igre 4/5 što mu je bilo dovoljno za valorizaciju od +15. Na suparničkoj strani najefikasniji su bili Damian Lillard sa 30p 4sk 4as i CJ McCollum sa 30p 5sk 4as.