[Video] NBA: Novi nastupi hrvatskih igrača

U dvije utakmice zabilježeni učinci naših reprezentativaca

Uzbudljiva večer na NBA parketima je iza nas u kojoj je odigrano 9 susreta.

Houston Rosketsi su došli u goste Bogdanovičevoj Indiani te su u tijesnom susretu odnijeli puni plijen. Dvoboj je završio rezultatom 94:98 Za Houston. Bojan Bogdanović je u prvom poluvremenu solidno igrao za svoju ekipu, obrambeno i napadački, te je zabilježio učinak od 11p 4sk 2as do kraja susreta. U završnici susreta prevladala je mirna glava Rocketsa i iskustvo Jamesa Hardena. Iako je Victor Oladipo radio sve u njegovoj moći da susret prevagne na kraju u korist njegove ekipe, njegovih 228p 6sk 2as ipak nisu bili dovoljni za pobjedu. Spomenuti Harden je završio utakmicu sa 28p 4sk i 6as.

U dvoboju New York Knicksa i Chicago Bullsa vidjeli smo dva produžetka. Utakmica je tijesno prevagnula na stranu gostiju iz Chicaga i za to je bio najzaslužniji Zack LaVine koji je pogodio zadnje slobodno bacanje na susretu. Naš Mario Hezonja je od trenera dobio 35 minuta igre. Za to vrijeme je skupio 15p 6sk i 2 as. Spomenuti LaVine je susret završio sa 41p 4sk 4as. Kod New Yorka je najbolji bio Enes Kanter sa monstruoznim double-double učinkom od 23p i 24sk.

U ljepotici večeri susreli su se Denver Nuggetsi i Boston Celtics. Susret je obilježilo pravo malo natjecanje između Kryie Irvinga i Jamal Murraya. Bolji iz tog dvoboja je izašao Murray čija je ekipa na koncu i odnijela pobjedu 115:107, te uz trenutni omjer 9-1 zasjedaju na treće mjesto u ligi! Murray je završio utakmicu sa 48p 5sk i 4as, dok je Irving imao 31p 5sk 5as na kraju dvoboja.