[VIDEO] Nenadani junak spriječio poniženje francuskog doprvaka

Thomas Meunier odveo je PSG do osme pobjede u devetom kolu Ligue 1 na gostovanju kod Dijona.

Paris Saint-Germain upisao je osmu pobjedu u devetom kolu Francuskog prvenstva na gostovanju kod Dijona puno teže od očekivanog.

Unatoč ozljedi Edinsona Cavanija, u prvi sastav uskočio je odlični Angel Di Maria, no čini se kako je Urugvajac jako nedostajao momčadi Unaija Emeryja koja se mučila s realizacijom.

Tako u prvom poluvremenu susreta u Burgundiji nije bilo golova, a veliku opasnost PSG-u predstavljao je Dijon najviše preko svojih bočnih pozicija.

U drugom dijelu mreže su mirovale do 71. minute kada je PSG u vodstvo doveo belgijski reprezentativac Thomas Meunier koji je pospremio Neymarov odbijanac.

Ipak, karakterni domaćin uspio se vratiti u susret pogotkom Jeanneta u 87. minuti s 30-ak metara. Četiri minute nakon izjednačenja Dijonu je presudio dvostruki strijelac Meunier koji je zabio na povratnu loptu Mbappea.

Ovom pobjedom PSG je povećao prednost nad drugoplasiranim Monacom na šest bodova, dok je Dijon i dalje 17. momčad prvenstva.

Caen je kao domaćin izgubio od Angersa rezultatom 2:0, a Ivana Santinija nije bilo u konkurenciji kod domaćih.