[VIDEO] Neymar zapalio Pariz: Presudio Toulouseu s dva gola i dvije asistencije

PSG je u trećem kolu francuske Ligue 1 dočekao Toulouse, a utakmica je poslužila kao prvi nastup Neymara pred domaćom publikom. Najskuplji igrač svijeta nije razočarao, te je ponudio pravi spektakl navijačima PSG-a nakon što je s dva gola i dvije asistencije odveo PSG do visoke pobjede od 6:2 nad Toulouseom.

Utakmica nije počela po planu za domaćina, a Park Prinčeva je u 18. minuti šokirao Gradel lijepim golom na asistenciju Adoua. Toulouse je vodio nešto više od deset minuta, no onda na scenu stupa Neymar. Brazilac je prvo u 31. minuti izjednačio rezultat, a potom je četiri minute kasnije asistirao Rabiotu, koji predivnim udarcem izvana probija Lafonta. Vodstvom PSG-a od 2:1 se otišlo na odmor.

U nastavku susreta mreže su mirovale sve do 75. minute kada je siguran izvođač najstrože kazne Cavani. Tri minute nakon toga u susret se vraća Toulouse, a gol je djelo Thiaga Silve. Kapetan PSG-a je posljednji igrao jednom loptom nakon kornera i autogolom zakomplicirao susret. Ipak, u mirne vode za PSG utakmicu vraća Javier Pastore odmjerenim udarcem. U 84. minuti na 5:2 diže Kurzawa na asistenciju Neymara, u sudačkoj nadoknadi Neymar postavlja konačnih 6:2 nakon minijature u kaznenom prostoru Toulousea.

Neymar se tako na pravi način predstavio pariškoj publici, a ovo mu je već treći gol u prvenstvu, budući da je u prvom nastupu u prošlom kolu protiv Guingampa također bio strijelac. Također, Neymar je u dva susreta upisao i tri asistencije, te Brazilac polako počinje opravdavati visoku cijenu koju je PSG platio Barceloni.